Komentāri
“Aisbergs ir iekustējies” – cilvēki arvien vairāk ziņo par noziegumiem pret bērniem
Steve Johnson/Flickr

”Aisbergs ir iekustējies. Par šīm lietām sāk runāt ne tikai sabiedriskajās organizācijās, bet arī ģimenēs un sabiedrībā kopumā,” komentējot paveikto pagājušajā gadā, Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

Informējot par paveikto, 2015. gadā Ķuzis atgādināja, ka policijai izdevies atklāt Imantas pedofila lietu, kas veicinājusi arī citu ar nepilngadīgo seksuālu izmantošanu saistītu noziegumu atklāšanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

To, ka cilvēki kļuvuši vērīgāki pret iespējamiem noziegumiem pret bērniem, apliecina arī fakts, ka Valsts policija saņem arvien vairāk iesniegumu par nepilngadīgo iespējamu pavešanu netiklībā, saka Ķuzis.

Pērn Latvijā tika notvertas vairākas organizētas pedofilu grupas. Vairāk nekā puse gadījumu, kad bērns tiek pakļauts seksuālai vardarbībai, notiek ģimenēs. Darbu bērnu aizsardzības jomā svarīgi turpināt arī šogad, jo bērnu drošība ir viena no VP prioritātēm.

Kopumā noziedzīgo nodarījumu skaits 2015. gadā mūsu valstī samazinājies par 2,3%. Pagājušogad izdarīts par 1071 noziegumu mazāk nekā 2014. gadā.

Lasi vēl