Komentāri

Rīgā, Pārdaugavā, kāds agresīvs bezpajumtnieks teju vai ievācies uz dzīvi daudzdzīvokļu mājas kāpņutelpā Saulkalnes ielā. Šo vietu par naktsmāju izvēlējies tāpēc, ka agrāk viņam šeit pajumti devusi kāda vēlīga kundze, kurai nu šis pieradinātais ēdiena un naudas diedelētājs pašai sācis traucēt dzīvot.

Degpunktā komanda saņēma zvanu no kādas sievietes, kura dzīvo piektā stāva dzīvoklī un katru dienu kā barjersprintere spiesta doties prom no mājām un nākt atpakaļ, kāpņu telpā lecot pāri tur gulošam agresīvam bezpajumtniekam. Cīņa ar nelūgto viesi jau aizgājusi tik tālu, ka vīrietis reiz trepēs uzbrucis sievietei stāvoklī.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Es šeit dzīvoju kopš divpadsmitā gada, es nevienu normālu vārdu neesmu dzirdējusi. Iedod man to, iedod man šito, paklausies mani… Es viņam teicu, lai paklausās mūs – mēģināju pa labam. Cietu līdz pagājušajam gadam, līdz viņš uzbruka meitai. Nesaprot cilvēks citādāk nu nekādi,” stāsta nama iedzīvotāja Irina.

Izrādās, bomzis Sergejs nāk ciemos pie kādas ceturtā stāva iedzīvotājas Ņinas. Sieviete viņu līdz šim labprāt pieņēmusi, jo klaidonis esot sens viņas paziņa un novadnieks. Kad apakšējā stāva iemītnieces nav mājās vai Sergejs ir pārāk piedzēries, viņu iekšā nelaiž. Tad viņš nakšņo trepēs.

Foto: LETA

Foto: LETA

”Tā viņš tika pieradināts, un nāk šurp regulāri. Policiju saucam, jo viņam vispār nav tiesību te atrasties. Paziņas zvana un saka, ka netiek augšā, jo viņš sēž uz trepēm. Ejot uz leju, vēl var pārkāpt, bet uz augšu nu nekādi. Smaka tur ir kā mēslu kaudzē, tur remontu jātaisa, kā cilvēki tā var dzīvot, es nesaprotu!” stāsta Irina.

Vēl viens kaimiņš, kuram pēdējā laikā sākušās nopietnas veselības problēmas, norāda, ka bezpajumtnieka ālēšanās kļūst neciešama. Troksnis trepēs, piečurātas kāpnes, nomesti maisiņi ar drazām – tas viss pamatīgi sācis traucēt, bet pašam klaidoni pārmācīt nav jaudas.
”Jau vairākas reizes policiju saucām, bet ko policija no viņa paņems? Viņu palaiž vaļā un viss,” stāsta mājas iedzīvotājs Sergejs, ”ja policija nevar, tad kā es varu? Fiziski es nevaru. Spēks man ir, bet es nevaru, man plaušas sāp, pat ar jums runājot.”

Faktiski mājā nav neviena cilvēka, kas varētu tikt galā ar nekauņu. Ja nu vienīgi viņa uzturētāja un draudzene Ņina. Agrāk viņa tiešām nesaskatījusi neko sliktu, ka ciemos ik dienas nāk visus apkārtējos traucējošs dzērājs. ”Viņam bija tante, mēs ar viņu kādreiz kopā strādājām, nesen viņu apglabājām. Kad ārā bija auksts, viņš pie manis virtuvē gulēja. Bet tagad viņš pierada un nāk un nāk pie manis,” stāsta labvēlīgā Ņina.

Sieviete gan atzīst, ka, laikam ejot, arī sākusi nogurt no nelūgtā viesa un kaimiņiem par mierinājumu mums apsola, ka drīz no viņa vispār tiks vaļā. ”Man viņš ir apnicis, es jau viņu vairāk nelaižu. Viņš man naudu prasa – iedod, iedod man alkoholam. Vasaras laikā es viņu ”atšuju”,” tā Ņina.

Cerams, ka Ņinas kundze turēs vārdu un viņa pratīs pati tikt galā ar dzērāju, kurš viņai piesūcies kā dēle. Jebkurā gadījumā iedzīvotājiem gan nevajadzētu pārtraukt ziņot par klaidoni policijai, jo, kā rāda pieredze, vienudien viņam tiešām apniks gulēt izolatorā, un viņš labprātīgi pārvāksies tālāk no daudzstāvu mājām kaut kur dārziņu teritorijās.

Video

Lasi vēl