Ādažu bāzē aizturētos Krievijas pilsoņus patur apcietinājumā

1 komentārs
Ādažu bāzē aizturētos Krievijas pilsoņus patur apcietinājumā
FOTO: LETA

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien nolēma paturēt apcietinājumā spiegošanā aizdomās turētos Krievijas pilsoņus Andreju Popko un Aleksandru Kurkinu.

Aizdomās turētie tiesas sēžu zāli pameta Drošības policijas darbinieku pavadībā, saslēgti rokudzelžos. Krievijas pilsoņu advokāte uzskata, ka par spiegošanu un mēģinājumu veikt teroristiskas darbības aizdomās turētie vīrieši, kuri Krievijā pārstāvot nereģistrētu opozīcijas partiju, Ādažu militārajā bāzē nodarbojušies ar mūsdienu mākslu.

Vīrieši tika aizturēti jūnijā, kad viņi mēģināja nelikumīgi iekļūt Ādažu bāzē, kad tur bija sākušās starptautiskās mācības Saber Strike 2015. Līdzi viņiem bija arī skrejlapas angļu valodā.

Atbildību par notikušo uzņēmusies kādreizējās neofašistiskās Krievijas Nacionālboļševiku partijas pēctece – partija Cita Krievija. Abiem vīriešiem draud mūža ieslodzījums vai brīvības atņemšana līdz 20 gadiem. Šajā procesā aizdomās turētā statuss piemērots arī prokrieviskajam aktīvistam Vladimiram Lindermanam.

Viņam gan piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis – policijas uzraudzība un aizliegums izbraukt no valsts.