2 komentāri

Sen jau skaidrs, ka zagļus un narkomānus ne pēc pirmā, ne otrā nozieguma neapcietina, jo Latvijas cietumi ir pārpildīti ar tādiem noziedzniekiem un drīz jau pat slepkavām un izvarotājiem var nepietikt vietas. Tomēr Kurzemes apgabaltiesa aiz restēm neliek pat divu cilvēku slepkavībā vainotu vīrieti. Pilnīgi iespējams, ka aizdomās turamais jau pavisam drīz tiks atzīts par traku un līdz ar to nesodāmu.

Šā gada janvārī Liepājā, Pulkveža Brieža ielā, privātmājā notika dubultslepkavība. 71 gadu vecs bijušais jūrnieks un zvejnieks vārdā Sergejs nogalināja divus ciemiņus, kuri bija atnākuši kopīgi pasēdēt un iedzert. Toreiz pēc notikušā Sergejs gribējis izdarīt pašnāvību, bet domas atkāpušās, kad tiesa atteikusi piemērot viņam apcietinājumu.

Sākotnēji policija ar ierosinājumu par apcietinājumu vērsās tiesā. Tiesa, skatoties uz šā vīrieša vecumu un veselības stāvokli, uzskatīja, ka apcietinājums viņam ir pārāk bargs. Policija šo lēmumu pārsūdzēja Kurzemes apgabaltiesā, bet arī Kurzemes apgabaltiesa lēmumu nemainīja. Un policija piemēroja bargāko drošības līdzekli kāds iespējams – policijas uzraudzība.

Ilgi gan vīrietis nepalika uz brīvām kājām, jo policisti vēlējās noskaidrot, vai dubultslepkavība un tai sekojošās suicidālās tieksmes nav saistītas ar kādu psihisku saslimšanu. Vīrietis nosūtīts uz pārbaudēm pie tiesu medicīnas ekspertiem.

Foto

Kriminālprocesa ietvaros vīrietim tika nozīmētā ekspertīze, kuras laikā viņš mēnesi atradās Rīgā medicīnas iestādē, lai veiktu nepieciešamās veselības pārbaudes. Un septembra beigās kriminālprocess tika nosūtīts Liepājas prokuratūrai – nodošanai tiesai, kura savukārt tālāk lems par medicīniska rakstura piespiedu līdzekļa piemērošanu aizdomās turētajam.

Tiesu psihiatriskās ekspertīzes atzinumā ieteikts aizdomās turēto atzīt par nepieskaitāmu. Tas nozīmē, ka Sergejs dubultslepkavību varētu būt paveicis, neesot pie pilna prāta un skaidras apziņas, taču tikai tiesas kompetencē ir noteikt, vai tas tiešām tā bijis. Ekspertu ieteikums nav simtprocentīga dogma, ka noziedzniekam jāārstējas, kas straujas atlabšanas gadījumā nozīmētu viņa drīzu atgriešanos uz brīvām kājām.

Video

TOP komentāri

 • Liene
  0 0 0

  Liene

  Tas, ka 71 gads nenozīmē, ka nedrīkst likt cietumā!!! Acīmredzami spēks vēl ir, ja jau 2 varēja nogalināt. Sviests... Kā vecums var būt attaisnojums, lai palaistu brīvu? Tb, ja jau esi pensionārs, tad drīkst nogalināt????
 • Eva
  0 0 0

  Eva

  Stulbums! Neuzskatu ka ja tu neesi pie pilna prāta tad tev nav jāsēž cietuma...tāpat kaut kādām sodam jābūt...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl