Absurds! Latvijā pazūd cilvēks un tad – atrodas. Taču policija cītīgi turpina meklēt

2 komentāri

“Bardaks” un pilnīgs komunikācijas trūkums? Sirmgalvis Juris ar atmiņas traucējumiem un veselības problēmām ierodas Latvijā un tad pazūd no tuvinieku redzesloka. Tuvinieki uzraksta iesniegumu par cilvēka pazušanu policijā 20. decembrī, tad kungs atrodas un par to tiek paziņots policijai, taču, kā par pārsteigumu – 12. janvārī tiek saņemta vēstule, ka nu ir uzsākta kunga meklēšana.

Portāls Skaties.lv jau ziņoja – kāds sirmgalvis, kurš slimo ar deģenerējošo demenci un cieš no atmiņas traucējumiem, devies uz Latviju no Vācijas, tad pazudis no tuvinieku un draugu redzesloka un maldījies par Tīnūžu un Rīgas apkaimi. Vīrieti sāka meklēt sociālajos tīklos, iesaistot draugus un paziņas. Izrādās, trīs dienu laikā vīrietis nonācis mediķu redzeslokā, taču palaists tālāk maldīties. Turklāt sirmgalvim nozagtas visas mantas, tostarp pase, bet policija nekādi nevarēja ierosināt lietu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto!

Vīrietis pazuda 17. decembrī. Tuviniekiem Vācijā un arī draugiem Latvijā bija problēmas policijā iesniegt savu iesniegumu par pazušanu. Ar internetbankas palīdzību tas izdarīts 20. decembrī. Kungs veiksmīgi atradies un atgriezies Vācijā. 12. janvārī tuviniekiem pienākusi vēstule no Ogres policijas – ir uzsākta vīrieša meklēšana. Kā tā?

”Ja persona ir pazudusi bez vēsts, kaut vai divas trīs stundas, un jūs uzskatāt, ka ar viņu varbūt ir noticis kas nelāgs, varat droši vērsties policijā – policijas uzdevums ir šo informāciju no jums pieņemt un pārbaudīt,” saka Jānis Lazdiņš, Valsts policijas Kriminālizmeklēšanas pārvaldes priekšnieks. Pretējo gan piedzīvojis pazudušā Jura draugs. ”Zvanu uz Ogres policiju, Valsts policiju, zvanu pašvaldības policijai Ogrē, sazinājos ar Ikšķiles policiju – viņi kaut kur veduši, informācijas nav,” saka vīrieša draugs.

”Šī situācija nebija tajā kategorijā, kad nekavējoties ir jāuzsāk meklēšana,” tā notikušo skaidro VP pārstāvis Lazdiņš.

Viņš skaidro, ka policijai ir jāuzsāk meklēšana nekavējoties tādos gadījumos, ja tas ir mazs bērns vai ir aizdomas par noziedzīgu nodarījumu. Citkārt meklēšanu uzsāk dienas laikā pēc paziņojuma saņemšanas.

Lazdiņš norāda, – dažās valstīs pieaugušus cilvēkus bez informācijas, ka pret cilvēkiem ir noziedzīgs nodarījums, nemaz neuzsāks meklēšanu. Latvijā šajā jomā dara pat vairāk nekā tā dēvētājās Vecajās Eiropas valstīs, norāda policijas pārstāvis.

Jāsaka gan, ka salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem pazudušo cilvēku meklēšanas statistika Latvijā ir uzlabojusies – ja ziņojumu skaits, kas saņemts gada laikā, ir aptuveni tāds pats, tad atrasto cilvēku skaits, kas atradušies pirmajās dienās, ir palielinājies.

Video!

TOP komentāri

  • Ginta Skaboviča
    0 0 0

    Ginta Skaboviča

    Nu tiešām no policijas,no pārgudrā Lazdiņa,neko jēdzīgāku sagaidīt nevar.Kaut ko tik murkšķ.
  • Olga

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl