Absolūti nekas neliecināja, ka par zādzību aizturētais jaunietis ir Imantas pedofils, informē Ķuzis

1 komentārs
Absolūti nekas neliecināja, ka par zādzību aizturētais jaunietis ir Imantas pedofils, informē Ķuzis
FOTO: LETA

”Šī persona policijas redzeslokā nonāca par sīku zādzību. Absolūti nebija nekāda pamata uzskatīt, ka viņš ir saistīts ar šo Imantas lietu,” tā šodien preses konferencē atzina Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

Viņš arī informēja, ka vīrietim tika noņemts DNS paraugs, taču nebija aizdomu, ka viņš varētu būt saistīts ar seksuālajiem noziegumiem. Ņemot vērā, ka zādzībai nebija prioritārs statuss, DNS ekspertīzes ilga vairākus mēnešus.

”Mēnesī tiek saņemti ap 500 siekalu paraugi, kuri ir jāapstrādā un no kuriem var iegūt datus par personām. Mēnesī var iegūt 150 rezultātu, līdz ar to izmeklētājiem ir diezgan liels šo lietu uzkrājums,” šodien preses konferencē atklāja Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

Viņš arī norādīja, ka informācija par to, ka vīrietis ticis aizturēts aizdomās par seksuālu noziegumu, ir absolūti nepatiesa.

Jau ziņots, ka trešdien, 5. augustā, 1995. gadā dzimušais jaunietis tika aizturēts savā faktiskajā dzīvesvietā Rīgā. Pie aizturētā tika atrasts arī gāzes ierocis, ko viņš bija legāli iegādājies.

Salīdzinot aizturētā DNS paraugus ar noziegumu vietā izņemtajiem DNS paraugiem, nav šaubu, ka aizturētā persona ir tā dēvētais Imantas pedofils.