5 un 7 gadus veci puisēni aizmūk no mājām pa balkonu un apmaldās; labi, ka viņus pamana kāds vīrietis

Pievienot komentāru
5 un 7 gadus veci puisēni aizmūk no mājām pa balkonu un apmaldās; labi, ka viņus pamana kāds vīrietis
RPP

29. oktobra vakarā Rīgas pašvaldības policijas Zemgales pārvaldes darbinieki saņēma informāciju, ka Zasulaukā bez uzraudzības pastaigājas divi mazi puikas. Zvanītājs teica, ka viņš kopā ar bērniem dosies uz savu dzīvokli, kas bija turpat netālu, lai ārā aukstumā nebūtu jāsalst.

Ierodoties un klauvējot pie minētā dzīvokļa durvīm, policisti sastapa kādu 29 gadus vecu vīrieti un uzsāka ar viņu sarunu. Vīrietis paskaidroja, ka, ejot uz veikalu, sastapis divus zēnus, bet apkārtnē nav manījis nevienu pieaugušo.

Viņš vaicājis zēniem, kur ir viņu vecāki un mājas, taču puikas nemācējuši atbildēt, tādēļ vīrietis piezvanījis policijai.

Policisti aprunājās arī ar abiem puišiem – vecākais, kurš bija septiņus gadus vecs, puika stāstīja, ka ar piecgadīgo brāli no paša rīta, kad vēl bijis tumšs, esot attaisījuši balkona durvis un slepus izlīduši ārā.

Taujāti, kāpēc gājuši vieni paši prom no mājas, puikas atbildēja, ka gribējuši paspēlēties. Turpinot sarunu ar puikām un jautājot, kur visu dienu bijuši, puikas atbildēja, ka no sākuma kādā spēļu laukumā, pēcāk satikuši kādu draugu un devušies pie viņa uz mājām, lai turpinātu spēlēties. Puikas neesot devušies uz savām mājām, jo bijuši apmaldījušies.

Kamēr kārtības sargi dzīvoklī skaidroja notikušā apstākļus, no Valsts policijas tika saņemta informācija, ka policijā vērsusies sieviete, kura, visticamāk, ir atrasto zēnu māte.

Vēlāk ieradās zēnu māte, kura pastāstīja, ka šī nav pirmā reize, kad zēni aizmūk no mājas, kamēr viņa guļ.

Māte savu bērnu pazušanu konstatējusi ap 9.00 no rīta, taču sākumā policijā nevērsās, jo mēģinājusi dēlus atrast pati. Sieviete meklēšanā iesaistījusi arī kādu savu draudzeni, taču pēc vairāku stundu ilgiem pūliņiem un tuvējo rotaļu laukumu, parku un pagalmu apstaigāšanas, māte nolēmusi, ka jāvēršas policijā. Pēc pārrunām māte kopā ar abiem zēniem tika nogādāti viņu dzīvesvietā.

Apsekojot zēnu dzīvesvietu, netika konstatēti veselībai un attīstībai traucējoši apstākļi. Ar māti un bērniem tika veiktas atkārtotas pārrunas, kurās zēni solīja nekad vairs tā nedarīt. Notikušo vēl izvērtēs RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas darbinieki. Policija pateicas aculieciniekam, kurš nebija vienaldzīgs un piezvanīja policijai.

Lasi vēl