Komentāri

Policija aizturējusi jaunekli, kurš tirgoja viltotas biļetes uz grupas A-ha koncertu. Divas no tām viņš pārdevis pat policistiem. 

Aizturētām jaunietim ir 24 gadi. Viltotas biļetes tirgojis, ievietojot sludinājumu portālā SS.lv.

Saviem pircējiem stāstījis vienu un to pašu stāstu – biļetes esot uzdāvinātas, bet grupa A-ha viņam nepatīkot, un tāpēc grib tās pārdot.

Cietušajam, kurš ar iesniegumu vērsies policijā, licies aizdomīgi, ka abām nopirktajām biļetēm neatšķiras ID numuri.

Policijā skaidro, ka mūsdienās koncertu biļetes ir viegli viltot, izmantojot grafikas rediģēšanas datorprogrammas. Biļešu servisā saka, ka pirkt biļetes “no rokas” nav droši, jo uz vietas biļetes pārbaudīt nav iespējams.

Nopērkot biļeti “no rokas”, pircējs arī nav aizsargāts no riska, ka šī paša oriģināla biļete nebija nokopēta un pārdota vairākkārt. Šajā gadījumā uz koncertu tiek tikai tas cilvēks, kurš pirmais atnāk uz koncertu un iziet drošības kontroli.

Biļešu servisā paskaidroja, ka tirdzniecībā ir divu veidu koncertu biļetes – tās, kuras tiek pirktas speciālos tirdzniecības punktos, tiek izprintētas uz stingras biļetes veidlapas. Šīs biļetes grūtāk viltot nekā tās, kuras iegādātas internetā un ir PDF formātā.

Šobrīd pret aizturēto jaunieti uzsākts kriminālprocess par krāpniecību nelielā apmērā. Bet, ņemot vērā, ka biļetes bija pārdotas vairākkārt, tad cietušo skaits pēc rītdienas grupas A-ha koncerta varētu būtiski palielināties.

Policijā skaidro, ja saistībā ar šo gadījumu vēl būs iesniegumi, tad izdarītais pārkāpums varētu būt pārkvalificēts pēc smagāka krimināllikuma panta.

Video

Lasi vēl