18 gadu kopš Talsu traģēdijas. Lietā ir vēl daudz neatbildētu jautājumu

1 komentārs

1997. gadā notika viena no lielākajām tā laika traģēdijām Latvijā. Talsos Iekšlietu ministrijas rīkotajos ugunsdzēsēju svētkos 19 metru augstumā, lūstot un krītot autopacēlāja grozam, dzīvību zaudēja deviņi bērni. Glābēju bijušais priekšnieks Aivars Straume atzīst, ka joprojām nesaprot, kā tas varēja notikt.

1997. gada 28. jūnijs vēl aizvien ir viena no melnākajām dienām atjaunotās Latvijas vēsturē. Ugunsdzēsēju un kārtībsargu svētki kļuva par visļaunāko murgu deviņu bērnu vecākiem, kuru atvases atradās pārpildītajā autopacēlāja grozā. Vēl 21 cilvēks guva dažādus ievainojumus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vēl aizvien neatbildēts ir tas, kāpēc vispār pārpildītais grozs ar bērniem pacēlās un kāpēc bija atslēgta tā automātika. “Faktiski tam nevajadzēja nemaz celties augšā, jo virs 450 kilogramiem, cik es atceros, vajadzēja nostrādāt automātikai un palikt uz vietas. Kas tur bija par vainu, kāpēc tas tā notika, grūti aptvert,” Aivars Straume, bijušais VUGD priekšnieks.

Skaties foto:

Pēc tam striktas izmaiņas piedzīvoja arī instrukcijas, un traģēdija atbalsojās arī valdības gaiteņos. Joprojām turpinās traģēdijā cietušo tiesāšanās ar valsti, pacēlāja šoferus tiesa atzina par vainīgiem, krēslus zaudēja arī virkne amatpersonu. Taču bijušais VUDG priekšnieks nobeigumā piebilst, ka nesenā Maxima traģēdija apliecina, ka vēl aizvien cilvēku un drošība tiek bezatbildīgi atlikta malā.

Skaties video:

TOP komentāri

  • Usa
    0 0 0

    Usa

    Nemūźam neaizmirsîśu to dienu un tàs asins pełkes uz asfalta...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl