15 un 20 eiro – tik lielus kukuļus mēģina dot autovadītāji policistiem un saņem sodu

2 komentāri
15 un 20 eiro – tik lielus kukuļus mēģina dot autovadītāji policistiem un saņem sodu
LETA

Novembrī Rīgas reģionā konstatēti divi gadījumi, kad autovadītāji būtiski pārsnieguši atļauto ātrumu, un, lai izvairītos no administratīvā soda, piedāvājuši ceļu policistiem kukuli. Par šiem gadījumiem policija uzsākusi kriminālprocesus.

Piemēram, 17. novembrī Spuņciemā uz autoceļa Rīga-Ventspils tika apturēts kāds kravas auto Scania par ātruma pārsniegšanu. Ceļa posmā, kur atļautais ātrums ir 50 kilometri stundā, auto pārvietojās ar ātrumu 75 kilometri stundā. Lai izvairītos no soda, transportlīdzekļa vadītājs, 1951.gadā dzimis vīrietis, piedāvāja policistam kukuli 15 eiro apmērā.

Savukārt 26. novembrī uz autoceļa Rīga–Ainaži Baltezerā par ātruma pārkāpšanu apturēts kāds kravas auto Iveco. Ceļa posmā, kur atļautais ātrums ir 50 kilometri stundā, auto pārvietojās ar gandrīz divas reizes lielāku ātrumu – 95 kilometriem stundā. Automobili vadīja kāds 1964. gadā dzimis vīrietis, kurš centās izvairīties no administratīvā soda, piedāvājot ceļu policistam kukuli – 20 eiro, kā arī 1000 Baltkrievijas un 100 Krievijas rubļus.

Pret abiem transportlīdzekļu vadītājiem uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 323. panta par kukuļdošanu. Par šādu noziegumu var sodīt pat ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem. Šogad Rīgas reģionā konstatēti jau 48 kukuļdošanas gadījumi.
Valsts policija atgādina, ka ne tikai kukuļa došana, bet arī piedāvāšana ir noziegums, par kuru personu sauc pie kriminālatbildības.