15. trolejbuss Rīgas centrā notriec sirmgalvi

0 Komentāru
15. trolejbuss Rīgas centrā notriec sirmgalvi
FOTO: LETA

Pirmdien, 18. maijā Rīgas centrā, Raiņa bulvārī, zem 15. trolejbusa riteņiem pakļuvusi pensionāre. Šis satiksmes negadījums lika šausmās nodrebēt ne vienam vien gājējam un autovadītājam – viss notika dažu sekunžu laikā, un sekas bija baisas. Trolejbuss, veicot pagriezienu no sava galapunkta Inženieru ielā uz Raiņa bulvāri, uzbrauca kādai pensionārei – 79 gadus vecai sievietei.

Sievietei pakļuva zem spēkrata pamatīgajiem riteņiem, un, lai viņu atbrīvotu, mediķiem nācās gaidīt ugunsdzēsējus. Spriežot pēc aculiecinieku stāstītā, sirmā kundze ielu šķērsoja tur, kur to nedrīkst darīt, nevis pie luksofora, bet gan pretī universitātei.

Ļaudis stāsta, ka sieviete pēc avārijas bija pie samaņas, taču palīdzību uzreiz diemžēl nevarēja saņemt, jo daudzas tonnas smagais sabiedriskais transports cilvēka rokām nebija paceļams. Visi aizturēja elpu un skaitīja minūtes, līdz ugunsdzēsēju atbraukšanai. Sieviete labu laiku pavadīja ātrās palīdzības auto un vēlāk tika nogādāta Austrumu slimnīcā Intensīvās terapijas nodaļā, viņa guvusi nopietnas galvas, skeleta un iekšējo orgānu traumas, mediķi cīnās par viņas dzīvību.

Lai cik bēdīgas būtu sekas, arī Rīgas satiksmes darbinieki atzina, ka, visticamāk, ka vainīga šajā nelaimē izrādīsies pati kājāmgājēja.

Notikušais raisīja diskusijas pašu gājēju vidū. Visi kaut reizi ir izvēlējušies ātrāko, nevis drošāko ceļu, taču sekas tam var būt šādas – ļoti sāpīgas un nepatīkamas.

Rīgas satiksmes darbinieki atgādina, ka pēc šādām nelaimēm psiholoģiskā palīdzība pie viņiem ir pieejama ne tikai sabiedriskā transporta šoferiem, bet arī cietušajiem, ja tas ir nepieciešams.

0 Komentāru