Zvirbuļiem izdodas radīt pamatīgu haosu LIDO ēstuvē Krasta ielā. Glābt vai likvidēt?

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

7 komentāri

Pamatīgu kņadu atpūtniekiem, kuri iecienījuši maltīti ieturēt atpūtas centrā ”Lido” Krastā ielā sagādājuši putni – zvirbuļi.

Aculieciniece Olga, kura atpūtās ”Lido” stāsta, ka viss jau būtu kārtībā, ja putni atrastos centra ārpusē. Nav noslēpums, ka vasaras sezonā galdiņi pusdienu ieturēšanai ir pieejami arī ēstuves ārpusē. Tāpēc likumsakarīgi, putni tur ir bieži viesi, jo kāda nokritušais kumoss, viņiem ir īstas svētku vakariņas.

Taču putni nav novēroti lidināmies gan klientiem, kuri uzturas ārā, bet gan gar tiem, kas atrodas atpūtas centra iekšpusē.

”Putni lidinājās un jutās kā mājās!”

Putnu izklaides ir novērojamas ”Lido” atpūtas centra trešajā stāvā. Diemžēl, piedzīvotas arī situācijas, kad putni lidinoties pa kafejnīcas telpām nokārto savas dabiskās vajadzības. Tāpēc pastāv ļoti liela iespēja, ka putnu izkārnījumi nokritīs, iespējams, pirmā stāva apmeklētāju pusdienu šķīvī.

”Es uzskatu, ka kafejnīcā nevajadzētu būt putniem vai dzīvniekiem.”

AS ”Lido” komunikācijas vadītāja Līna Lisnere paskaidro, ka uzņēmuma darbinieki ir novērojuši, ka zvirbuļi atpūtas telpās iekļūst kopā ar klientiem pa ”Lido” mehāniskajām ieejas durvīm, kuras darbojas ar sensora principu.

”Vienmēr cenšamies šādus gadījumus operatīvi risināt, saudzīgi ķerot putnus ar zvejas tīkliņu un palaižot brīvībā.”

Līna Lisnere gan atzīst, ka šādas darbības iespējams veikt tikai vakarpusē, uzreiz pēc restorāna slēgšanas.

Tomēr ”Lido” personāls atzīst, ka viņi esot izmēģinājuši vairākus risinājumus, lai aizkavētu izmanīgos putnus no iekļūšanas iekštelpās, vienlaikus nenodarot tiem pāri. Tomēr līdz šim zvirbuļi esot izrādījušies viltīgāki par izliktajiem tīkliņiem un citiem šķēršļiem.

”Lido” komanda aicina klientus būt saprotošiem un gadījumā, ja nākotnē nākas sastapties ar zvirbuļiem restorāna iekštelpās, ziņot par to personālam.