“Zirgi ir šausmīgā stāvoklī – guļ kaulaini!” Iedzīvotājiem aizdomas par labturības prasību neievērošanu zirgu sētā Ķekavā

8 komentāri

Ķekavas novadā atrodas zirgu sēta “Dārziņi”. Blakus dzīvniekiem ik dienu pārvietojas neskaitāmi daudz automašīnas, tāpēc zirgi ir redzami ikviena acīm. Kāda Bez Tabu skatītāja, kura regulāri mēro konkrēto ceļa posmu uzskata, ka sētā dzīvnieku labturības prasības nav ievērotas.

Sievietes rīcībā esot informācija, ka sētā gadiem ilgi pret zirgiem izturoties slikti. Viņa novērojusi, ka dzīvnieki ir kaulaini un dzīves apstākļi neesot no labākajiem. Konkrētais ceļa posms ir privātmāju pilns – kaimiņi atzīst, ka nepatiku rada smakas.

Viktors
Dzīvo kaimiņos

“Veiksmīgi, ka bieži vējš pūš uz otru pusi, bet ja vējš pamainās, tad reizēm smaka ir tāda, ka bērni saķer ciet degunu!”

Dienā, kad sētu apskatīt brauc Bez Tabu, viens no rumakiem ir izmucis no aploka un atrodas uz ceļa braucamās daļas. Jāatzīst, ka mēslus un nekārtību novēro arī filmēšanas komanda. Dzīvnieki zem kontroles esot vairāku gadu garumā – to apstiprina Pārtikas un veterinārā dienesta rietumpierīgas pārvaldes vadītāja Sarmīte Eisaka.

“Gadu garumā esam saņēmuši sūdzības par nereģistrētu meža dzīvnieku turēšanu, tika uzsākta arī administratīvā lietvedīva un piemērots naudas sods. Vēl ir bijis iesniegums par zirga turēšanu ķēdē,” stāsta vadītāja.

Vaicājot par smakām un nekārtību, Sarmīte Eisaka skaidro, ka nav normatīvo aktu, kas regulētu kādai jāizskatās lauku sētai. Tomēr viņa uzsver, ka gadījumos, ja kaimiņiem tā traucē, iespējams, palīdzētu sarunas ar zirgu saimnieci.

Zirgu saimniece Renāte savā aprūpē pieņēmusi zirgus kritiskā stāvoklī – tagad tie esot tādi, ka pazīt nevar. Vienam zirgam esot plaušu slimība, cits drīkst atrasties tikai ārā, otram ir artrīts.

Internetā sniegtā informācija liecina, ka zirgi ne tikai tiek aprūpēti un dzīvo brīvā vaļā pēc savas sirds patikas, bet tiek arī nomāti – vai tiešām zvērs, kas sasniedzis ievērojamu vecumu un slimo ar dažādām slimībām ir piemērots pasākumiem?

PVD pārstāve uzskata, ja dzīvnieks ir pieradis pie cilvēkiem nekas slikts nevarot notikt. Katrā ziņā, dzīvnieki esot ārstēti un pēc PVD rīcībā esošā protokola – viss ir kārtībā. Katrā ziņā lēmums, vai šādus zirgus izvēlēties pasākumam, jāpieņem katram pašam.

8 komentāri