”Viņš suni pakāra uz žoga un sita!” Sabiedrību satricina aculiecinieku redzētā atstāsts internetā

Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

71 komentārs

”Privātmājas īpašnieks šodien uz savas mājas žoga aiz siksnas pakāra viņa sētā ieklīdušu sunīti. Pakāra un sita ar pagali. Mana mamma sunīti izglāba, viņu savāca saimniece. Izsaucām policiju, liecinieki sniedza liecības.”

Ieraksts sociālajā portālā, kurš izpelnījies tūkstošiem cilvēku uzmanību un neskaitāmus komentārus, kuros tiek nozākāts privātmājas īpašnieks.

  • ”Žēl, ka mums nav likumu pret šādiem sadistiem.”
  • ”Tas ir trakums.”
  • ”Riebeklis. Kaut kas tāds ir jāizdara ar viņu pašu.”

Bez Tabu sazinās ar ieraksta autori un noskaidro, kur meklējams aculiecinieks, kurš to visu ir redzējis. Aizbraucot uz notikuma vietu, kāda kundze, kas zina, ka atbraukušie cilvēki ir no televīzijas un viņi braukuši tieši pie viņas, sarunās ar Bez Tabu komandu neielaižas un durvis vaļā never.

Apkaimē uzrunātie cilvēki par notikušo nav dzirdējuši. Filmēšanas grupa sastop vīrieti, kuru apvaino suņa sišanā, bet viņš savu versiju stāstīt kategoriski atsakās.

  • Žurnālists: Gribējām aprunāties par suni.
  • Mājas īpašnieks: Nē. Negribu.
  • Žurnālists: Vismaz izstāstiet kas un kā. Jo viena versija ir tā, kura…
  • Mājas īpašnieks: Viena versija ir tā, kura klejo internetā. Es vienkārši negribu. Situācija ir tāda, ka es te dzīvoju, ir kaimiņi, viņiem ir sava, man sava versija.

Skaidrību tajā, kas patiesībā noticis, nedod arī tikšanās ar suņa īpašnieci, jo viņa sociālajā portālā aprakstītos notikumus pati nav redzējusi.

Nadežda

”Suns it kā esot atradies privātā teritorijā. Nevis pie žoga, bet iekšā. Esot piebraucis teritorijas saimnieks. Esot suni sitis ar koku un pēc tam aiz īsas pavadas uzkarinājis uz žoga.

Bet to visu man stāstīja tie, kurus aptaujāja atbraukušie policisti.”

Cietušais suns vārdā Fredijs jūtoties labi. Bet, vai tiešām suns sists, saimniece nezināja teikt, jo pie vetārsta mīluli nav vedusi.

Policijas pārstāvis Jevgēnijs Zadorožnijs atklāj, ka ir uzsākta administratīvā lietvedība. Ne par suņa sišanu, bet par dzīvnieku turēšanas iespējamajiem pārkāpumiem, jo suņa īpašniece nav novaktējusi savu mīluli.

”Mūsu lietvedības materiālos nav neviena dokumenta, liecības, kurās būtu kaut kāda informācija par suņa sišanu. Neviens no aptaujātajiem aculieciniekiem to neapstiprināja, neko tamlīdzīgu nav redzējis.”

Likumsargu pārstāvis piekrīt, ka šajā gadījumā no mušas ir izpūsts zilonis, jo, ja jau kāds redzēja, ka suni nežēlīgi sit, kamdēļ par to noklusēt?

71 komentārs