”Viņam bija izlauzts žoklis, salauzta pakaļkāja”; iedzīvotāji par nežēlīgu izturēšanos pret kaķiem tur aizdomās sētnieci

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

81 komentārs

Iedzīvotāji zem balkona atraduši novārgušu kaķēnu, kas tur bija atstāts nomiršanai. Dzīvnieku draugi kaķēnu nekavējoties nogādāja pie vetārsta, taču gūtās traumas nebija savienojamas ar dzīvību.

Šobrīd notiek Pavasara gatves 4. nama pagraba tīrīšana, tādēļ tur mītošie kaķi ir īpaši tramīgi. Patiesībā tramīgumam ir vēl kāds iemesls – pret tiem vērsta nežēlīga vardarbība.

Aktīvākās apkārtnes iedzīvotājas pamanījušas, ka jaunā sētniece pret klaiņojošajiem kaķiem izturas slikti. Kaķu aizstāves norāda, ka jau pirmajās darba dienās sētniece pret kaķu dzīvošanu pagrabā izturējās negatīvi. Pamatīgs šoks bijis brīdī, kad atklājies, kāda vardarbība veikta pret vienu no kaķēniem.

Inga
četru kaķu saimniece

Kaķēns bija nomests smiltiņās, tik tikko elpoja. Ietinām viņu dvielī un vedām pie vetārsta. Viņam bija izlauzts žoklis, salauzta pakaļkāja, un ir problēmas ar mugurkaulu. Viņu nācās iemidzināt.

Kaķu aizstāvji norāda, ka saņēmuši vairākus signālus par jauno nama sētnieci, kura nedraudzīgi izturas pret četrkājainajiem. Kaķu draugi savākuši 105 parakstus no nama iedzīvotājiem, kuriem nav iebildumu pret četrkājaino draugu dzīvošanu pagrabā. Demonstrējot kaķu mitināšanās vietas, ieraugām vēl kāda kaķēna mirstīgās atliekas. Kaķu barotājas par šādu ”atradumu” ir pārsteigtas, jo vēl dažas stundas iepriekš līķis tur nebija redzams.

Valsts policijā saņemts iesniegums par vardarbīgu izturēšanos pret dzīvniekiem. Ja izdosies atrast vainīgo, tam valsts maizē var nākties pavadīt ilgāku laiku.

Inga Meikšāne
Valsts policijas Rīgas Ķengaraga iecirkņa priekšniece

Par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem, kā arī to nogalināšanu paredzēts konkrēts sods. Var sodīt ar brīvības atņemšanu līdz trīs gadiem. Ja noziegums izdarīts nepilngadīgo klātbūtnē vai grupā, tad var sodīt ar brīvības atņemšanu līdz pat pieciem gadiem.

Raidījuma Bez Tabu filmēšanas komanda agrā rīta stundā pie nama sastop norādīto sētniece. Sieviete ir pārsteigta par žurnālista jautājumiem un atklāj, ka jau sniegusi paskaidrojumu darba devējam. Skaties pievienoto video un uzzini, ko vēl sētniece atklāj!

Foto

81 komentārs