Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

81 komentārs

Iedzīvotāji zem balkona atraduši novārgušu kaķēnu, kas tur bija atstāts nomiršanai. Dzīvnieku draugi kaķēnu nekavējoties nogādāja pie vetārsta, taču gūtās traumas nebija savienojamas ar dzīvību.

Šobrīd notiek Pavasara gatves 4. nama pagraba tīrīšana, tādēļ tur mītošie kaķi ir īpaši tramīgi. Patiesībā tramīgumam ir vēl kāds iemesls – pret tiem vērsta nežēlīga vardarbība.

Aktīvākās apkārtnes iedzīvotājas pamanījušas, ka jaunā sētniece pret klaiņojošajiem kaķiem izturas slikti. Kaķu aizstāves norāda, ka jau pirmajās darba dienās sētniece pret kaķu dzīvošanu pagrabā izturējās negatīvi. Pamatīgs šoks bijis brīdī, kad atklājies, kāda vardarbība veikta pret vienu no kaķēniem.

Inga
četru kaķu saimniece

Kaķēns bija nomests smiltiņās, tik tikko elpoja. Ietinām viņu dvielī un vedām pie vetārsta. Viņam bija izlauzts žoklis, salauzta pakaļkāja, un ir problēmas ar mugurkaulu. Viņu nācās iemidzināt.

Kaķu aizstāvji norāda, ka saņēmuši vairākus signālus par jauno nama sētnieci, kura nedraudzīgi izturas pret četrkājainajiem. Kaķu draugi savākuši 105 parakstus no nama iedzīvotājiem, kuriem nav iebildumu pret četrkājaino draugu dzīvošanu pagrabā. Demonstrējot kaķu mitināšanās vietas, ieraugām vēl kāda kaķēna mirstīgās atliekas. Kaķu barotājas par šādu ”atradumu” ir pārsteigtas, jo vēl dažas stundas iepriekš līķis tur nebija redzams.

Valsts policijā saņemts iesniegums par vardarbīgu izturēšanos pret dzīvniekiem. Ja izdosies atrast vainīgo, tam valsts maizē var nākties pavadīt ilgāku laiku.

Inga Meikšāne
Valsts policijas Rīgas Ķengaraga iecirkņa priekšniece

Par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem, kā arī to nogalināšanu paredzēts konkrēts sods. Var sodīt ar brīvības atņemšanu līdz trīs gadiem. Ja noziegums izdarīts nepilngadīgo klātbūtnē vai grupā, tad var sodīt ar brīvības atņemšanu līdz pat pieciem gadiem.

Raidījuma Bez Tabu filmēšanas komanda agrā rīta stundā pie nama sastop norādīto sētniece. Sieviete ir pārsteigta par žurnālista jautājumiem un atklāj, ka jau sniegusi paskaidrojumu darba devējam. Skaties pievienoto video un uzzini, ko vēl sētniece atklāj!

Foto

TOP komentāri

 • Vita Ivanovska
  +12 +11 -1

  Vita Ivanovska

  Lasu komentārus un esmu šausmās. Par tiem kas aizstāv sētnieci. Vai Jūs vispār zinat, kā ir kad sāp. Vai mammītes Jums visu laiku ir skraidījušas pakaļ un dupītes ar salvetītēm slaucījušas? Gribu vienkārši lai Jūs saprotat, ka tādus piedodied pohujistus kā Jūs, māca dzīve. Un māca smagi. Parasi tas ir caur Jūsu vistuvākiem cilvēkiem. Bērniem, mīļotajiem, vecākiem. Kad Jūs sēdēsiet pie sava tuvinieka, kurš sāpēs mocīsies vems asinis un sapratīsiet, ka nekādi nespējat palīdzē. Tad Jūs sapratīsiet kā tas ir , kad sāp. Gan fiziski, gan morāli. Bet Jūs neko nevarēsiet padarīt......
 • B
  +7 +6 -1

  B

  Rīgas pilsētā un citviet ir dažādas programmas. Ja nav dzirdēts, tad tā ir Jūsu problēma. Problēma ir tajā, ka viņi nenolīst no debesīm lietus veidā un viņu atrašanās kādā vietā ir cilvēku roku darbs. man patīk šie te zvaigātāji - kaķi vainīgi. Pie kā viņi vainīgi, dāmas un kungi? Izrēķināsimies ar vājāko? Ak kas par ētiku un morāli!
 • Dina Andersone
  +5 +5 0

  Dina Andersone

  Ar ko personīgi es esmu labāka par to sētnieci? Es neesmu nežēlīgi izturējusies pret dzīvnieku, pat ne klaiņojošu. Šī stāsta problēma nav tajā, ka tādi dzīvnieki ir. Tā ir tajā, ka ir tādi cilvēki, kas iedomājas, ka var tos dzīvniekus spīdzināt.
  Droši vari aiztaupīt tekstus, ka, ja nebūtu kaķu, sētniecei nebūtu ko sist. Analoģiski tas ir kā cīnīties pret izvarošanām, likvidējot sievietes. Vainīga pie kaķu spīdzināšanas ir sētniece, kas to darija, nevis visa sabiedrība, kas nebija dzīvnieciņu laikus paglābusi.
  Par bērniem arī - pieskatīt zīdaiņus nav cūkas ganīt, piesakoties darbā jau ir jāsaprot, ka pienākumu būs daudz un viegli nebūs. Kas pieteicās darbā, bet pienākumus nepilda, ir pelnijis, ka tā par viņu izsakās. Veikalā par to pašu algu varēja strādāt, ja negribēja bērnus auklēt, bet Ups! - veikalā neviens neļautu visu dienu telefonu bakstīt un neko nedarīt. Ja kalkulators mani neviļ, tad 1500€x7(bērniņu skaits) = 10500€. Nevajag tagad stāstīt, ka par šo summu nevar atļauties maksāt adekvātas algas izglītotiem, adekvātiem bērnu aprūpētājiem. Tāpēc arī bērnunama vadība ir pelnijusi pa kaklu. Tos 10500€ mēnesī maksā no nodokļu maksātāju - sabiedrības naudas. Mēs jau finansiāli viņus uzturam un pietiekami, lai viņiem būtu adekvāta aprūpe, nav ko vainot sabiedrību, ka tā neko nedara, lai mazuļiem būtu normāli apstākļi.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl