Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

Komentāri

Neviltotu sabiedrības sajūsmu pavisam nesen izpelnījās kāda glābšanas operācija tepat Latvijā. Glābējiem Pļaviņās no nelaimes bija jāizpestī bebrs un divi kaķi. Pēc tam ziņu lentas vēstīja, ka visi trīs dzīvnieki sēdējuši uz viena dēļa un dreifējuši pa dīķi. To acumirklī pārķēra interneta jokdari, kuriem jau bija gatava versija par to, kamdēļ dzīvnieki atradās vienkopus – neveiksmīgs dzīvnieku kopīga ”tusiņa” iznākums :) Kā bija patiesībā?

Neliels, ugunsdzēsējiem paredzēts dīķis, kurš atrodas Pļaviņu novada Klintainē, pie paša lielceļa. Šī ir tā vieta, kura piesaistīja visas Latvijas uzmanību ar kuriozu glābšanas operāciju. Garāmgājēji pamana, ka te nelaimē nonākuši divi kaķi un izsauc glābējus, kuri arī ir pārsteigti par šādu glābjamo kompāniju.

Inguss Krasovskis
VUGD Pļaviņu posteņa komandieris

Protams, ka sākumā bija pamatīgs pārsteigums. Tāda kompānija! Bebrs un divi kaķi vienā dīķī!

 

Aculiecinieku uzņemtā glābšanas operācijas video redzams, ka kaķi paši no dīķa izkāpt negrib. Visticamāk, ka nobijušies. Aukstajā ūdenī kāpj glābējs, kuram nākas pamatīgi nopūlēties lai kaķus dabūtu krastā. Dzīvnieki no bailēm sprūk uz visām pusēm, līdz beidzot izkāpj krastā.

Ar bebru bija grūtāk. Viņš mums (glābējiem) rokās nedevās. Tuvējā krūmājā nozāģējām resnu koku un nolikām to dīķa malā. Naktī bebrs pats bija izrāpies laukā.

Taisnības labad jāsaka, ka sākotnēji sabiedrībai pasniegtā informācija par dreifēšanas apstākļiem nav pareiza.

Daina
Aculieciniece

Tās ir muļķības. Dzīvnieki nedreifēja uz dēļa. Dīķī bija paliels ledus gabals, kaķi tupējuši uz tā. Savukārt bebrs bija ūdenī.

Kā dzīvnieki nonāca nelaimē? Kaķi visticamāk gribējuši padzerties, uz slidenā, dīķa malas sedzošā materiāla paslīdējuši un nav spējuši vairs tikt laukā. Savukārt bebrs dīķi visticamāk noskatījis kā jaunu mājvietu.

Pavasaris ir tas laiks, kad vecie bebri savas atvases dzen laukā no savām migām, lai tie iet meklēt savu dzīves vietu. Visticamāk, kā šis jaunulis dīķi uzskatījis par labu esam, bet saviem spēkiem nav varējis tik laukā.

Foto

Lasi vēl