Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

7 komentāri

Novārdzis suns vairākas dienas guļ Priekules centrā, atbildīgie par dzīvnieka nogādāšanu drošībā ķepainim palīdzību nesniedz, ziņo pilsētas iedzīvotāji.

Februāra un marta mijā Priekules centrā pie slimnīcas, kur blakus arī baznīca, policijas iecirknis, veikali, pat veterinārā klīnika, kā ziņo iedzīvotāji, vairākas dienas gulējis novārdzis suns. Lai gan pašvaldībai ir pienākums parūpēties par likteņa varā pamestiem dzīvniekiem, iedzīvotāji stāsta, ka atbildīgie suni atstājuši bezpalīdzīgā stāvoklī.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vienīgie, kuri izrādījuši rūpes, esot daži garāmgājēji un slimnīcas darbinieki: “Trīs dienas nogulēja, iespējams, auto notriekts suns, atbildīgās institūcijas izliekas neredzam, cilvēki apsedz ar segu un nes ēdienu. Iedzīvotāji suni nosaukuši par vienaldzības pieminekli.”

Veterinārārste nobijās, domnieki – nenoķēra

Vietējā veterinārārste Inita, kuras klīnika ir vien pārdesmit metru attālumā esot baidījusies pārbaudīt suņa veselības stāvokli. Telefonsarunā viņa stāsta, ka neesot varējusi piekļūt sunim, jo dzīvnieks izrādījis agresiju. Tiesa, dažs vietējais uzskata, ka speciāliste nav pildījusi savu kā veterinārārstes pienākumu, norāda, ka cilvēki, kuri palīdzējuši sunim ar pārtikas un deramā ūdens apgādi, varēja piekļūt dzīvniekam bez problēmām.

Priekules novada dome ir noslēgusi līgumu ar dzīvnieku patversmi Liepājā par bezpalīdzībā pamestu ķepaiņu nogādāšanu tajā. Iedzīvotāji jau pirmajā dienā ziņojuši par nepieciešamību parūpēties par suni, tomēr reāla palīdzība neesot sniegta.

Domes priekšsēdētāja Vita Jablonska stāsta, ka pēc iedzīvotāju vēsts pašvaldības pārstāvis centies notvert suni, lai nogādātu viņu patversmē, tomēr ķepainis esot aizbēdzis. Taujāta, kāpēc centieni neturpinājās, domes priekšsēdētāja to iesaka noskaidrot pie konkrētās amatpersonas, kura, tiesa, atsakās runāt kameras priekšā.

Aleksandra
pilsētā sastapta sirmgalve

“Varbūt tiem, kuri strādā domē, nav suņu. Viņi nezina, ko nozīmē rūpēties. Man arī bija suns. Kopā dzīvojām 17 gadu. Es ar viņu gāju staigāt un rūpējos. Un es esmu vecs cilvēks. Bet tie jaunie nespēj parūpēties,” kritiska par bezdarbību ir Aleksandra, pilsētā sastapta sirmgalve.

Iedzīvotāja: Vienaldzība ir domes gaumē

Bez Tabu sazinās ar sievieti, kura vēlas palikt anonīma, bet stāsta, ka Priekules novada iedzīvotāji vairākkārt vērsušies pēc palīdzības pie viņas, dzīvnieku mīles, lai parūpētos par skaudros apstākļos eksistējošām radībām. Viņa uzskata, ka ar patversmi noslēgtais līgums domē ir vien formalitāte, jo atbildīgie mēdzot nereaģēt uz palīdzības saucieniem.

“Priekules novada Gramzdas ciemā pērn arī bija pieklīdis rotveilers. Cilvēki zvanīja uz domi, bet tur nelikās ne zinis. Tad zvanīja man. Arī vienā mājā bija pamests un iespundēts suņuks. Saimnieki dzērāji. Suns vecs, nebarots un slims. Saimnieki trīs dienas nebija mājās. Zvanījām pašvaldības policijai, kurā teica, ka nevar neko darīt. Tad mēs pašrocīgi atlauzām durvis un izlaidām sunīti.

Es pati esmu vedusi suņus uz patversi. Reiz bija tā, ka mājas saimniece bija nomirusi, māja tika pārdota. Sunīte ar kucēniem ilgi bija piesieti. Kaimiņiene zvanīja, sūdzējās, pat bļaustījās domē. Tikai tad pēc liela trokšņa pierunājām pašvaldību, ka jāaizved suņi uz patversmi. Dome līgumu noslēgusi, bet tikai tāpēc, ka to spiež likums. Bet realitātē darbība nav nekāda!”

Tāpat sieviete kritizē pašvaldības suņu ķērāju, kurš pēc iedzīvotāju trauksmes signāliem sākotnēji nav spējis noķert suni nogādāšanai patversmē. Viņa ir pārliecināta, ka atbildīgajiem neesot nepieciešamā aprīkojuma.

Palīdzēsim atrast mājas!

Visbeidzot – pēc vēl lielākas iedzīvotāju uzstājības atbildīgie atkārtoti ķērušies pie darba, un viņiem suni izdevies nogādāt Liepājas patversmē “Dzīvnieku aizsardzības grupa”. Izrādās, tā ir kucīte, ne vecāka par 5 gadiem, nečipota. Sunenīte ir ļoti veselīga. Ja 14 dienu laikā par ķepaini neizrādīs interesi esošie saimnieki, patversmes darbinieki viņu labprāt atdos gādīgās rokās.

Ar patversmi “Dzīvnieku aizsardzības grupa” iespējams sazināties, zvanot pa tālruni 28990174. Tāpat šo un citus ķepaiņus, kuri meklē mājas, varat apskatīt patversmes sociālo tīklu kontos.

Foto

TOP komentāri

 • Nika
  +2 +2 0

  Nika

  "Vietējā veterinārārste Inita, kuras klīnika ir vien pārdesmit metru attālumā esot baidījusies pārbaudīt suņa veselības stāvokli. Telefonsarunā viņa stāsta, ka neesot varējusi piekļūt sunim, jo dzīvnieks izrādījis agresiju."INITA tu esi ķēms nevis veterinārārste,ej slaucīt ielu!Kas tu par ārstu,ja nepildi savus pienākumus un nepalīdzi dzīvniekam. Ko,deguna priekšā neparādīja naudas žūksni,bet par velti pakaļu pacelt nenāk ne prātā.
 • eseses
  +1 +1 0

  eseses

  suudu maasa-ne vetaarsts..protams-naudinna nespiid..ko tad iet un baudiit..zaraza..
  dome arrii-acis aiztaisa ciet..meegina tik atrunaaties..protams ne lieta ap naudu grozaas..kaa passi mieriigi var naktii guleet.?.kaa sirdsapzina juus zarazas negrauzz..?
 • mīlestību dzīvniekiem!
  +1 +1 0

  mīlestību dzīvniekiem!

  Kāda smuka suņu dāma! Actiņas, neskatoties ne uz ko, mīlestības pilnas! Cerams, atradīs savus mīļcilvēkus, kas rūpēsies un lutīnās šo skaistuli! :*
  Cilvēkiem, kas pagāja garam varu teikt tikai vienu - karma nav muļķe, ticiem man!!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl