VIDEO: Brīvības pieminekļa pakājē skraida desmitiem žurku

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

7 komentāri

Aculiecinieka uzņemtajā video redzams, ka pārdesmit metru attālumā no Brīvības pieminekļa skraida vairākas žurkas. Tās uzturas turpat pie trotuāra un cilvēku klātbūtnē uzvedas ļoti droši.

Arī “Bez Tabu” filmēšanas komandai izdodas pamanīt grauzējus Bastejkalnā, pārdesmit metru attālumā no Brīvības pieminekļa. Ja sākotnēji tās ir piesardzīgas, tad pēc brīža tās jau kļūst krietni drosmīgākas un ir gatavas visai Latvijai atrādīt savu pelēko kažociņu.

Galu galā, izrādās, ka grauzēji ieperinājušies daudzos Bastejkalna krūmos. Tie garāmgājēju acīm redzami arī dienas laikā, kad žurkas parkā skraida. Sastaptie iedzīvotāji ir samulsuši, kad viņiem norāda uz žurku klātbūtni, taču lielākoties neizsaka pretenzijas par grauzēju klātbūtni pilsētas centrā.

Džošs
Tūrists no Lielbritānijas

Nav tā jaukākā lieta pasaulē, vai ne? Esmu no Lielbritānijas. Varbūt kāda žurka ir Londonā, bet esmu no Bristoles, tur nav tik traki. Godīgi sakot, nevarētu teikt, ka esmu daudzas redzējis.

Iepriekšējā deratizācija Bastejkalnā veikta septembrī, saņemot signālu no “Bez Tabu” tiks vērtēts, vai deratizāciju veikt atkārtoti, taču iecirkņa vadītājs, kurš nozarē strādā jau 26. gadu, norāda, ka grauzēji Rīgas centrā bijuši vienmēr un šobrīd situācija nebūt nav kritiska.

Andis Gremze
”Dārzi un parki” Rīdzenes iecirkņa vadītājs

Ja šeit būtu kamera, ar ko būtu iespējams redzēt metra dziļumā zem zemes, viss būtu vienos tīklos. Žurkas ir visur. Tas nav nekas daudz. Rudenī tās meklē mājvietu ziemai, gatavo barību. Ja žurkas sāks traucēt mūsu darbiniekiem, mums ir līgums par indes izvietošanu.

Rīgas domes Vides pārvaldes priekšniece Evija Piņķe atklāj, ka pilsēta neveic deratizāciju. Tas jāveic namu apsaimniekotājiem un teritoriju uzturētājiem. Noskatoties uzņemto video, priekšniece nav izbrīnīta par grauzēju aktivitāti Brīvības pieminekļa pakājē. ”Esmu pati Daugavmalā redzējusi žurkas. Esmu dzirdējusi no darbiniekiem, ka Daugavmalā ir kāda tantiņa, kas žurkas piebaro,” norāda Piņķe.

Viens no paņēmieniem, kā cīnīties ar žurku izplatību, samazināt tām pieejamo barības daudzumu.

7 komentāri