“Var rasties kairinājums!” Speciālisti ziemas sezonā aicina pievērst uzmanību dzīvnieku ķepām

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

0 Komentāru

Ziemas sezonā īpaša uzmanība jāpievērš mājdzīvnieku ķepu veselībai. Īpaši tas attiecas uz cilvēkiem, kuri dzīvo pilsētu centros un ar mājdzīvniekiem pastaigājas pa ielām, kas kaisītas ar sāli.

Bokseris Kristaps Zutis kopā ar amerikāņu pitbulterjera šķirnes māsām Dolliju un Bugati dzīvo galvaspilsētas centrā – lai arī regulāri suņus ved izskrieties uz mežu, sanāk pastaigāties arī pa ielām, kas kaisītas ar sāli.

Kristaps Zutis
bokseris

Vienu gadu mums bija problēmas ar to, ka bija kairinājums ķepām, un tas bija sarežģīti. Es viņu pat nesu pāri uz pļavu, lai viņai nebūtu nepatīkami.

Pēc pastaigām pilsētā Kristaps vienmēr ķepas nomazgā. Visbiežāk suņi jau pastaigas laikā signalizē par sāls radīto diskomfortu, piemēram, paceļot ķepas vai pēc pastaigas tās laizot.

Suņu un kaķu audzētājs un draugs Ivo Obrumanis aicina mājdzīvnieku saimniekus pievērst uzmanību ķepu veselībai un izvēlēties atbilstošus kopšanas līdzekļus. Šobrīd veikalos pieejami krēmi, kurus uzziež pirms pastaigas, un ir jaunums – sprejs, ko var uzpūst uz katras ķepas pirms pastaigas. Vēl var izmantot zeķītes, protams, ūdensnecaurlaidīgas, vai zābaciņus ar gumijas apakšu.

Pēc sāls nodarītā kaitējuma dzīvnieka ķepas dzīst līdz pat desmit dienām, un, kamēr brūces nav sadzijušas, katra pastaiga kļūst par izaicinājumu.

Linda Muldiņa-Stepanova
“Dino Zoo” veterinārārste

Ja ķepas pēc pastaigas netiek mazgātas, bieži gadās, ka dzīvnieks, laizot ķepas, salaiza reaģentus, kas nereti mēdz būt toksiski un var izraisīt vemšanu, caureju.

Rīgas domes Satiksmes departamentā norāda, ka pretslīdes materiāla izmantotais daudzums atkarīgs no laikapstākļiem, tomēr jau šobrīd skaidrs, ka izmantotais sāls daudzums pārsniedz pagājušā gadā izlietoto apjomu. Ņemot vērā cilvēku nepatiku pret sāls kaisīšanu un, protams, tās nodarīto kaitējumu ne tikai dzīvniekiem, bet arī augiem, automašīnām un mūsu apaviem, Rīgas domē izveidota rīcības grupa, kas meklēs risinājumus, kā samazināt sāls lietošanu Rīgas ielās ziemas sezonas laikā.

Pagaidām gan viss vēl ir procesā ar sāls mazināšanu galvaspilsētā, taču dzīvnieku saimniekiem ieteikums atrast laiku, lai suņus aizvestu uz mežu, ļaujot tiem izskrieties drošā vidē!

0 Komentāru

Aktuālie Bez Tabu sižeti

"Tur viss ir pretīgi! Gribam atpakaļ naudu!" Četri indieši Rīgā "iegrābjas" ar dzīvokļa īri

Dūru vicināšana un kliegšana jeb cīņa par apsaimniekotāju Rīgas "Ķīnas mūrī"

"Jau trīsreiz mēneša laikā!" Nepiestājot pieturā, autobusu šoferi vairākkārt atstājuši bērnu šosejas malā

Latvijā "pazaudē" pat pusmiljonu kilometru! Notinot nobraukumu, "iesmērē" no ārzemēm ievestus auto

"Viņam seko bērni, glābiet viņus, kamēr var!" "TikTok" aktīvists stāsta par netiklībām ar bērniem un bez mitas lamājas

"Ar tādu mašīnu nav problēmu pārsniegt ātrumu arī vecmammai." CSDD tehniskās apskates darbinieks traucas ar 168 km/h

"Jāuzmanās, uzticot bērnus tādām skolām." Vakcīnskeptiķu skolā bez licences sola "saudzīgu vidi" bez Covid-19 ierobežojumiem

Banānu cena uz pusi zemāka par pašizmaksu! "Banānu karā" "Lidl" konkurenti izmisīgi cenšas nezaudēt pircējus

"Kā cilvēks var tā "salabot" apavus?!" Dobelnieci pārsteidz darbnīcas meistara veikums

"Drusciņ sapurinās nevakcinētos!" Sākoties ārkārtējai situācijai, iedzīvotāju noskaņojums krasi atšķiras: no izpratnes līdz dusmām

Dziedātāja Olga Rajecka sašutusi: Maksāju par trim fāzēm, bet saņemu vienu!

Rīdzinieki pikti, jo nav apkures un sākuši pelēt pat vasarā nomainītie logi!