“Vakardienas pusdienu kartupeļus nevajag nest!” Zoodārzs skaidro pārbarotā jēra nāves iemeslu

Diāna Logina

Autors: Diāna Logina

Bez Tabu raidījuma producente. Atbild par Bez Tabu saturu un komandas darbu.

Pievienot komentāru

Maija sākumā apmeklētāju patvaļīgā vēlme dalīties ar līdzi paņemto maltīti Rīgas Zooloģiskajā dārzā izraisījusi skumjas atvadas – pārbarošanas dēļ miris jauns jērs. Notikušais sabiedrībā raisījis plašas diskusijas.

Kā lai uztver šo cienāšanu – kā nesavtīgu vēlmi palīdzēt zoodārza iemītnieku labturības celšanai vai papildu atrakciju? Bojāgājušais aitu ģimenes jērs bijis vien nepilnu nedēļu vecs. Viņam piemērotākā barība šajā vecuma posmā ir mātes piens, našķošanās ar sausiņiem un viesu piedāvāto baltmaizi, izrādījusies letāla.

Rīgas Zooloģiskā dārza pārstāvji stāsta, ka cilvēki dzīvniekus mēdzot barot arī ar dažādiem “fast food” produktiem, piemēram, čipsiem, vafelēm un pat frī kartupeļiem. Citi apmeklētāji atkal dzīvo stereotipos, ka dzīvnieki zoodārzā tiek turēti pusbadā un viņiem ir jāpalīdz ar ēdienu kā tādu. Tad nu līdzi tiek nesti pat iepriekšējās dienas ģimenes pusdienām vārītie kartupeļi.

Dzīvnieku kopēji aicina zvērus nebarot un uzmanīgi lasīt norādes, kas izvietotas zoodārza teritorijā. Atcerēties, ka pat dārzeņi nepiemērotā vecumposmā un daudzumā, var būt kaitīgi.

Taču, ņemot vērā, ka zvēru barošana ar kārumiem ir patīkams process gan bērniem, gan pieaugušajiem, zoodārza pārstāvji jau drīz piedāvās dzīvnieku barošanas demonstrācijas, kurās līdzdarboties varēs arī apmeklētāji.

Foto

Lasi vēl