Vai kāds ir padomājis, kā cirka dzīvnieki dzīvos turpmāk? Liktenis, kas sagaidītu jūras lauvas, papagaiļus un citus dzīvniekus!

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

13 komentāri

Kopš šā gada 13. jūlija Latvijā stājās spēkā likums aizliegt cirka izrāžu laikā izmantot savvaļas dzīvniekus. Bet diemžēl ir kāds pasākuma rīkotājs, kurš klaji šim likumam uzspļauj.

Bez Tabu pagājušajā nedēļā jau ziņoja par cirku, kas šīs vasaras laikā viesojies vairākās Latvijas pilsētās. Video skaties šeit!

Tika konstatēts, ka likums ir pārkāpts un cirka izrāžu laikā tika izmantoti savvaļas dzīvnieki – jūras lauvas un papagaiļi. Kā arī skaidri un gaiši bija redzamas arī citas nepieļaujamas lietas: krokodilam ar līmlenti tika aizlīmēta mute, un tas tika spārdīts. Šie nebūt nebija vienīgie pārkāpumi, kuri izrādes laikā tika konstatēti.

Kad šie video materiāli nonāca līdz Pārtikas un veterinārā dienesta redzeslokam, bija skaidrs, ka likums tiek pārkāpts, tāpēc 19. un 20. augusta izrādes Ādažos tika apsekotas.

Izrādās, ka pirmā no izrādēm tika atcelta, taču otrajā izrādē savvaļas dzīvnieki netika izmantoti. Tas nozīmē, ka cirka organizatori iespējamos soda apmērus ir apzinājušies, un varam cerēt, ka savvaļas dzīvnieki arī turpmākajās izrādēs netiks izmantoti!

Tomēr visa šī jezga par un ap cirku raisījusi dažādas pārdomas. Bez Tabu skatītāja Evija pauž savu viedokli, uzskatot, ka dzīvnieku dzīve bez cirka būtu sarežģīta.

“Pieņemsim, ka jūras lauvas palaiž atpakaļ jūrā. Viņas pašas neizdzīvotu, jo tomēr visu mūžu ir dzīvojušas cirkā, kur viņām nebija jāmeklē ēdiens. Padomājiet, lūdzu, par to!”

Lai gan apsekotajā Ādažu cirkā netika konstatēti pārkāpumi, tomēr, ja tādi būtu bijuši, tiktu lemts par savvaļas dzīvnieku konfiskāciju.

Pārtikas un veterinārā dienesta pārstāve Mairita Riekstiņa informē, ka dzīvnieku konfiscēšana jebkurā gadījumā nenotiek uzreiz.

“Dzīvniekus mēs nogādājam tikai gadījumos, ja tiek pieņemts lēmums. Ja pārkāpuma vietā tiek konstatēti pārkāpumi, tiek uzsākta administratīvā lietvedība, pēc kuras seko lēmums par dzīvnieku konfiskāciju.”

Tomēr, ja tiktu pieņemts lēmums par dzīvnieku konfiskāciju, tad dzīvnieki tiktu nodoti glabāšanā atbilstoši noteikumiem. Tā būtu vieta, ar kuru Valsts aģentūrai ir noslēgts līgums par savvaļas dzīvnieku glabāšanu.

Šobrīd līgums ir noslēgts ar dzīvnieku patversmi “Meža vairogi”.