Uz ledus gabala Bulduros aizpeld suns! Glābēji nevarēja vai tomēr negribēja to izglābt?

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

32 komentāri
Uz ledus gabala Bulduros aizpeld suns! Glābēji nevarēja vai tomēr negribēja to izglābt?

“Bez Tabu” skatītājs ziņo par notikušo Jūrmalā, Bulduros, uz atlūzuša ledus gabala jūrā bija palicis suns. Glābēji zvēram nespējuši palīdzēt. Rezultātā tas aizpeldējis prom.

“Bez Tabu” skatītājs ir sašutis par notikušo un nespēj saprast glābēju rīcību.

“Vēlos pajautāt mūsu dienestiem, vai esam tik bezspēcīgi, vai tiešām suns nav glābšanas vērts? Kur gan bija klupšanas akmens suņa glābšanā?”

Glābšanā esot piedalījies gan Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, gan pašvaldības glābēji.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Agrita Vītola apstiprina, – otrdien, plkst. 13.36 glābēji saņēmuši izsaukumu par suni, kurš nespējis tikt krastā. Dzīvnieku pamanījuši apkārtējie, kuri arī par situāciju ziņojuši VUGD.

Glābēji ieradušies mirklī, kad suns esot atradies jau 500 m no krasta. Tāpēc, lai dzīvniekam palīdzētu, glābēji centušies tam pietuvoties, izmantojot laivu un dēli. Taču nesekmīgi.

Dzīvniekam tā esot bijusi stresa situācija. Tas neesot ļāvies nākt rokās, rezultātā nav izdevies zvēru izglābt.

Glābšanas darbi norisinājušies divas stundas. To laikā suns aizpeldējis ļoti dziļi. Rezultātā tas nav izglābts.

Pārstāve piemin, ka arī nākamajā dienā glābēji saņēmuši izsaukumu par līdzīgu situāciju Juglas ezerā. Arī tur iedzīvotāji bija pamanījuši suni uz ledus.

Šoreiz dzīvnieku izdevies izglābt. Pēc tam tas tika nogādāts veterinārajā klīnikā, lai pārbaudītu tā veselības stāvokli.

VUGD pārstāve aicina cilvēkiem būt uzmanīgiem! Pavisam drīz sāksies skolēnu brīvlaiks, tāpēc aicina vecākiem aprunāties ar saviem bērniem un brīdināt par to, ka ledus, jo īpaši šobrīd, kad termometra stabiņš ir virs nulles, nav droša izklaides vieta!

Foto

 

32 komentāri