Unikāli kadri! Latgales mežos atkal iemūžināts alnis albīns

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

Pievienot komentāru

Latgales mežos atkal iemūžināts pasaulē reti sastopamais alnis albīns. Unikālo dzīvnieku atkal iemūžinājuši mednieki.

Pagājušās nedēļas nogalē “Bez Tabu” komandas žurnālistu Robertu Blasu uzrunāja mednieks no Latgales. Viņš iesūtīja video, kurā nesen iemūžināts alnis albīns.

Šī gada sākumā “Bez Tabu” jau stāstīja par Viļakas puses mežos mītošo alni albīnu, kurš biezoknī klīda kopā ar sugas brāli – alni melnā krāsā. Tolaik reto, unikālo dzīvnieku iemūžināja vietējie mednieki, kuri raizējās, ka sava uzkrītošā kažoka dēļ alnis ir ļoti apdraudēts. Tāpēc mednieki pauda apņēmību nekad nepavērst stobrus pret reto dzīvnieku, gluži pretēji – apņēmās sargāt viņu no plēsējiem. Par pasaulē reti sastopamo sugas brāli Latvijas mežos izbrīnīts bija arī dabas pētnieks. Vairāk par šī gada sākumā Latgales mežos sastapto dzīvnieku lasi šeit. 

Nupat iesūtītajā video iemūžinātais alnis albīns ir tas pats, par ko “Bez Tabu” stāstīja gada sākumā, stāsta video iesūtītājs, mednieks no Latgales. Mednieks stāsta, ka alnis manīts turpat, Viļakas puses mežos. Jau atkal ticis kameras objektīvā, alnis albīns apliecina, ka ir sveiks un vesels, plēsēju neskarts.