“Telefonu nedrīkst, bet klēpjsunīšus gan?” kā autovadītāju uzmanību ietekmē mājdzīvnieki? 

Pievienot komentāru

Ar raidījumu “Bez Tabu” sazinājās sieviete, kura gandrīz kļuvusi par ceļu satiksmes negadījuma aculiecinieci. “Sieviete, vadot automašīnu, cīnījās ar savu suņuku, kurš lēkāja pa viņas klēpi. Viņa bija tik aizņemta ar savu suni, ka uz gājēju pārejas gandrīz uzbrauca meitenei,” novērojusi skatītāja, kura vēlas uzzināt, vai tā drīkst pārvadāt dzīvniekus.

Tāpat “Bez Tabu” skatītāja prāto, kāpēc par klēpjsunīšu pārvadāšanu šofera krēslā nesoda? “Pa telefonu runāt nevar, bet suns var sēdēt autovadītājam klēpī un traucēt vadīt auto. Man pašai ļoti patīk mazie sunīši, bet katram sava vietiņa,” pārdomās dalījusies garāmgājēja.

“Īsti nekur nav reglamentēts tas, kādā kārtībā būtu jāpārvadā mājdzīvnieki, līdz ar to arī nav nekādas atbildības par iespējamu pārkāpumu, jo tas nekur nav reglamentēts,” skaidro Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieka vietniece Vineta Mistre.

Tomēr Valsts policijas pārstāve norāda uz ceļu satiksmes noteikumiem, kas paredz, ka vadītājam jārūpējas par to, lai apkārtējā vide būtu droša un netiktu radīti traucējumi kustībai. Autovadītājam jārīkojas kā gādīgam suņa vai kaķa saimniekam un jārūpējas par to, lai dzīvnieks tiktu pārvadāts droši.

Variantu, kā pārvadāt mīluli, esot gana daudz – vestes, siksnas, drošības jostas, speciāli konteineri, kastes. Lielākos suņus ieteicams vest bagāžas nodalījumā, kas atdalīts ar resti.

Džeka Rasela terjers Bruno Rīsiņš, atveidojis Bruno Cīsiņa lomu seriālā “Bitīt matos”, labprāt pārvietojas automašīnā. Viņam atvēlēta vieta aizmugurējā sēdeklī, kur par drošību gādā speciāls pārklājs, četrkājainā aktiera saimniece to pasūtījusi internetā.

Bruno Rīsiņa saimniekiem ir divas automašīnas, katrā ievietots pārklājs, viņa saimniece piekrīt, ka suņu pārvadāšana klēpī apdraud satiksmes drošību.

Drošas braukšanas eksperts, autosportists Jānis Vanks atsaucas uz senāku pētījumu par to, cik ļoti šofera uzmanību ietekmē blakussēdētājs. Norāda, ka ar cilvēku vismaz var sarunāt, ka viņš netraucēs, bet vienoties ar dzīvnieku ir daudz grūtāk.

“Tas dzīvnieks brīvi pārvietojas pa salonu, tik pat labi var nolēkt lejā pie pedāļiem, īstenībā tas ir nopietns risks. Tas novērš šofera uzmanību un traucē vadīt automašīnu,” uzskata drošas braukšanas eksperts Jānis Vanks.

Foto