Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

3 komentāri
Tas nav gudri un kaitē sunim! Saimnieks mazgā suni ar augstspiediena strūklu automazgātavā

Agrā pavasarī, kad gaisa temperatūra knapi pārsniedz nulle grādu atzīmi, vīrietis savu suni mazgā automazgātavā ar augstspiediena ūdens šalti. Dzīvnieku aizstāve šādu rīcību uzskata par nenormālu, uzsverot, ka tā var kaitēt dzīvniekam.

Video, kurā saimnieks mazgā savu suni ar augstspiediena mazgātāju jeb tā saucamo kārčeru atvērta tipa automazgātavā, tapis Liepājā šī gada martā. Suns ir īsspalvains, tādēļ augstspiediena ūdens šalts var radīt traumas, tāpat fakts, ka patlaban ir agrs pavasaris, var novest pie citām veselības likstām, skaidro Danuta Priede, dzīvnieku patversmes “Mežavairogi” vadītāja.

Video

Danuta Priede
Dzīvnieku patversmes “Mežavairogi” vadītāja

Tas nav īsti normāli. Automazgātava savā nosaukumā slēpj to, kas tajā mazgājams. Visas iekārtas ir paredzētas metāla, ļoti cietu virsmu mazgāšanai. Protams, šāda auguma suni tas pasākums nenogalinās, bet jāatceras, ka kungi, kuri to dara, ģērbušies siltajos mētelīšos.

Tas nozīmē, ka ārā nav gluži 30 grādu. Suns ir īsspalvains, līdz ar to izmirka līdz ādai.

Ja vien viņš nedzīvo uzreiz pāri ielai un nevar patverties pie silta kamīna, protams, ir iespējama saaukstēšanās, tāpat uz ķermeņa traumas, ja tas ir augstspiediens. Suņa ķermeņa valoda liecina par stresu, neizpratni. Viņš saimniekam uzticas, bet nesaprot, kas ar viņu notiek.

 

Priede priede iesaka neaizrauties ar suņa mazgāšanu, jo suņa āda izdala vielas, kas aizsargā ķermeni no atdzišanas un sakaršanas. Ja suns tiek mazgāts bieži, vielas vairs neizstrādāsies, un dzīvnieks dabiskā veidā sevi vairs pasargāt nevarēs, norāda dzīvnieku pazinēja.
“Ja mazgāsim bieži, tad arī lielajiem suņiem būs jāvelk mētelīši, lai nesaaukstētos. Šajā gadījumā tas bija īsspalvains suns, kuru izsukājot, var atrisināt visas problēmas,” turpina D. Priede.

TOP komentāri

 • Līga
  +1 +1 0

  Līga

  Tas ir slimi, piespiedu kārtā zem kārčera, to saimnieku pašu tā derētu nomazgāt un palaist lai paskrien. Man arī ir liels suns, ja es viņu mazgāju tad tikai dušā siltā ūdenī
 • kapēc ne?
  +1 +1 0

  kapēc ne?

  Reāli manam sunim ir bail no parastas šļūtenes un ar parasto neļauj mazgāt , bet pietiek tik paradīt karčera pistoli , kā pats metās klāt un prasa. viņam kaifā, ka var izmaseties ar karčeru.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl