“Tā ir cietsirdība pret dzīvniekiem!” Iedzīvotāja pārliecināta par zvēriem neatbilstošiem apstākļiem veikalos

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

13 komentāri

Kāda šinšillu saimniece ir nobažījušies par šo eksotisko zvēru dzīvošanas apstākļiem galvaspilsētā esošajā lielveikalā “Depo”.

Bez Tabu komanda minētajā veikalā ierodas uzreiz pēc tā atvēršanas. Veikala darbiniece čakli apkopj tur esošos dzīvniekus. Tomēr plašajā sortimentā ir tikai viena šinšilla, kura ielīdusi klusākajā būra stūrī un izskatās manāmi sagurusi.

Veikala “Depo” darbiniece pastāsta, ka šinšilla pa nakti guļ, tāpēc arī ir mierīgas un neaktīvas. Darbiniece atzīst, ka eksotiskā šinšilla ir jākopj pavisam citādāk nekā citi dzīvnieki – viņiem jādod speciāla barība, jābūt sienam un sausai barībai.

Bez Tabu komanda nofotografē konkrētā zvēra būri un bildi parāda dzīvnieku veselības centra veterinārārstei Janai Černovai. Viņa attēlā redz nianses, kuras šinšillai varētu kaitēt.

“Šinšillai būtu vēlams nodrošināt lielāku būri un iespēju kāpelēt, jo šo dzīvnieku dabiskā vide ir kalni. Būtu nepieciešams atdarināt pēc iespējas vairāk šo dzīvnieku dabiskos apstākļus.”

Šie dzīvnieki pie zvēru ārsta visbiežāk nonāk tāpēc, ka tiem netiek nodrošināta atbilstoša barība. Šinšillas esot ārkārtīgi izvēlīgas – viņas no piedāvātās barības izlasa un apēd tikai to, kas pašām garšo.

“Šinšillu galvenajai barībai vajadzētu būt sienam. Svaigi zaļumi viņām var izsaukt caureju.”

Pārtikas un veterinārā dienesta pārstāvis Mareks Samohvalovs stāsta, ka viņu pārstāvji reizi gadā veic pārbaudes lielveikalos.

Mareks Samohvalovs
Pārtikas un veterinārā dienesta pārstāvis

Tiek pārbaudīti dokumenti, ar kādiem dzīvnieki ir iegādāti, tiek pārbaudīts, vai dzīvniekiem ir atbilstoši apstākļi, ņemot vērā dzīvnieku šķirnes.

Citā lielveikalā starp trušiem, jūras cūciņām un putniem šinšillas neatrodam – cilvēki tās pērkot maz. Tomēr citā tirdzniecības vietā dzīvo pat trīs šinšillas. Jāpiebilst, ka dzīvošanas apstākļi ir gaužām līdzīgi iepriekš redzētajam.

Uzņēmuma “Depo” mārketinga direktora vietnieks Rimants Jugans norāda, ka noliktavā DEPO Berģos saskaņā ar klienta sūdzību PVD šī gada 13.oktobrī tika veikta ārpuskārtas pārbaude, kuras rezultātā tika atzīts, ka ir ievērotas visas dzīvnieku labturības prasības, un nekādi pārkāpumi netika konstatēti.

TOP komentāri

 • Skumji.
  +8 +8 0

  Skumji.

  Žēl tos dzīvniekus.Un ne tikai tos kas Depo veikalos.Tāda situācija ir arī citos zoo veikalos.Briesmigi arī ka trusis 2 nedeļas guļ stikla vitrīnā.Viņam tāpat ir vajadzīgi izkustēties....cik viņam tur svaiga gaisa?
 • Nika
  +8 +8 0

  Nika

  Ūdens trauks arī nav pareizs un specialo barību būrī nevar redzēt. 😩
 • Ibio @
  +6 +6 0

  Ibio @

  Šinšillām vispār nav sakara ne ar žurkām, ne ar trušiem. Tad jau papagaiļi arī ir vistas...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl