Suņu līķi izmesti atkritumos! Video, kuru noskatoties nav vienaldzīgo

Diāna Logina

Autors: Diāna Logina

Bez Tabu raidījuma producente. Atbild par Bez Tabu saturu un komandas darbu.

22 komentāri

Plašu sabiedrības rezonansi raisījis sociālajā tīklā “Facebook” ievietotais video. Tajā redzami vairāki atkritumu konteineri, no kuriem ārā rēgojas, visticamāk, mirušu dzīvnieku ķermeņi. 

Video materiāla autors Ivans raksta, ka tas tapis dzīvnieku patversmes “Mežavairogi” teritorijā. Tieši tas raisījis lielāko sašutumu sociālo tīklu lietotāju vidū. Dzīvnieku draugi savos vērtējumos ir skarbi. Daudzi no viņiem ar savām pārdomām un jautājumiem vērsušies arī raidījuma “Bez Tabu” redakcijā.

Evita: “Vieni raksta, ka tur dabīgā nāvē mirušie, vieni, ka tur arī notriektie dzīvnieki! Bet neatkarīgi no tā, kādā nāve miruši dzīvnieki, vai tos drīkst tā izmest konteinerā, kas visiem pieejami, arī bērniem?”

Ilze: “Kavējot laiku “facebook.com”, uzmanību pievērsa portāla “pa kruto” ievietotais šaušalīgais video materiāls, kur dzīvnieku patversme “Mežavairogi” nežēlīgi atklātā veidā atkritumos izmet dzīvnieku līķus. Pēc video apskates liek domāt, ka tie ir iemidzinātie dzīvnieki, atkrituma konteineru vāki video laikā netiek taisīti vaļā. Lūdzu “Bez Tabu” komandu nekavējoties noskaidrot video materiāla patiesumu!”

Simona: “Vēršos pie Jums ar lielu necilvēcīgu rīcību! Dzīvnieku patversmē Mežavairogi, dzīvnieciņi, kuri ir gājuši aizsaulē, tiek izmesti atkritumu tvertnēs! Pierādījumi ir novērojami kādā uzņemtā un publicētā video “Facebook”. Par šo nedrīkst klusēt! Tādu attieksmi nav pelnījis neviens, nedz cilvēki, nedz dzīvnieki. Liels publisks “fuj” Mežavairogiem.”

 

Ar ko nabaga dzīvnieki ir noziegušies, lai viņus šādi noslaktē un izmet miskastē!?

Turklāt interneta diskusijās iesaistās cilvēki, kuri gatavi dalīties arī savā pieredzē, sadarbojoties ar dzīvnieku patversmi “Mežavairogi”. Pozitīvos stāstus diemžēl papildina arī ļoti sāpīga pieredze.

Rasma: “Arī mums ar šo patversmi ir interesanta personīgā pieredze. Adoptējam kucīti no turienes, pēc patversmes vadītājas teiktā un vakcinācijas apliecībā veiktā ieraksta, sterilizētu!

Pēc kāda laika kucītei sākās meklēšanas laiks, pasliktinājās veselība, vizītes pie vetārsta, izmeklēšanas, analīzes un beigās ļoti smaga operācija. Tās laikā atklājās, ka patversmes vetārsts nav veicis savu darbu kvalitatīvi un pilna overaktomija nav veikta. Ir atstāta iekšā daļa dzemdes un daļa olnīcas, kuras ir izraisījušas iekaisumu! Vakcinācijas apliecībā un adopcijas dokumentos ir norādīts, ka kucīte ir sterilizēta, zem tā vetārsts ir uzlicis savu zīmogu un parakstu! Uzsākam saraksti ar patversmi caur Vetārstu biedrību un iesaistījām PVD! Saņemam vienas vienīgas atrunas un melus. PVD konstatēja pārkāpumus patversmes darbībā! Šobrīd jurists gatavo pēdējos dokumentus iesniegšanai tiesā! Šo mēs tā neatstāsim, jo cik vēl daudzi citi dzīvnieki cieš!”

TV3 raidījuma “Bez Tabu” redakcija šobrīd apkopo visu saņemto informāciju un sazinās ar atbildīgajiem dienestiem. Tāpat žurnālisti jau ir sazinājušies ar patversmes uzturētājiem.  Tuvākajā laikā ēterā būs videomateriāls ar pilnu situācijas ilustrāciju un atbildīgo skaidrojumiem.

TOP komentāri

 • Anda

  Anda

  NETICU NEVIENAI PATVERSMEI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! tadi dzivnieku glabeji,ka deet gribas.. :( ar taadu necienju pret dzivnieku likisiem izturas! ak sausmas!!!!!!!
 • Anete
  +9 +9 0

  Anete

  Jā paši cilvēki vien vainīgi, nerunāju par visiem, bet par tiem kas "pa gaisu" vajag kucēnu/kaķēnu ai vairs nevajag, vai kam ķēdes suni vajag... neviens neuzņemas atbildību jo ir lupatas. Tie kas saka, paņemtu katrs pa vienam no patversmes un lai nečīkst vairs par šo, viss tak būs kārtībā. Bet uz šo gribas jautāt - jūs ko to nopietni? Kamēr būs bezatbildīgi cilvēki tikmēr tās patversmes būs pilnas, kamēr nebūs kārtīgu sodu tikmer mazie mīluļi cietīs! Bet runājot par šo situāciju, es ceru ka nesamelos atkal, ka tā notika 1.x , ka Mežavairogi ir eņģeļi, kas šoreiz kļūdījās ar nepareizajiem konteineriem un vairs tā neatkārtosies. Tak tik bik pārkāpa likumu. Un galu galā saņems tik brīdinājumu vai kapeiku sodu. Šos nezverus vaig klapet ciet, vadītāju pa lielajiem sodiem, bet pašreizējos Mezavairogu iemītniekus par to mēs dzīvnieku mīļi un aizstāvji kaut kā parupesimies.. Līdz kaklam jau dzirdēt visu to ļauno ko šī patversme nodara, tas pats kas Saldū... viens vienīgs bizness, un lai nestāsta ka visi konteineros atstātie dzīvnieki ir notriekti, vai slimi bijuši, nu nav tā...
 • Andris Latvers
  +8 +7 -1

  Andris Latvers

  Tas taču skaidrs šī patversme jeb dzīvnieku "oušvica" ir radīta vienīgi ziedojumu, naudas izkāšanai no pašvaldības par nenotikušām sterilizācijām un visu pārējo. Te jau būtu jāiesaistās policijai, ne tikai PVD .

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl