Suņu līķi izmesti atkritumos! Video, kuru noskatoties nav vienaldzīgo

Diāna Logina

Autors: Diāna Logina

Bez Tabu raidījuma producente. Atbild par Bez Tabu saturu un komandas darbu.

22 komentāri

Plašu sabiedrības rezonansi raisījis sociālajā tīklā “Facebook” ievietotais video. Tajā redzami vairāki atkritumu konteineri, no kuriem ārā rēgojas, visticamāk, mirušu dzīvnieku ķermeņi. 

Video materiāla autors Ivans raksta, ka tas tapis dzīvnieku patversmes “Mežavairogi” teritorijā. Tieši tas raisījis lielāko sašutumu sociālo tīklu lietotāju vidū. Dzīvnieku draugi savos vērtējumos ir skarbi. Daudzi no viņiem ar savām pārdomām un jautājumiem vērsušies arī raidījuma “Bez Tabu” redakcijā.

Evita: “Vieni raksta, ka tur dabīgā nāvē mirušie, vieni, ka tur arī notriektie dzīvnieki! Bet neatkarīgi no tā, kādā nāve miruši dzīvnieki, vai tos drīkst tā izmest konteinerā, kas visiem pieejami, arī bērniem?”

Ilze: “Kavējot laiku “facebook.com”, uzmanību pievērsa portāla “pa kruto” ievietotais šaušalīgais video materiāls, kur dzīvnieku patversme “Mežavairogi” nežēlīgi atklātā veidā atkritumos izmet dzīvnieku līķus. Pēc video apskates liek domāt, ka tie ir iemidzinātie dzīvnieki, atkrituma konteineru vāki video laikā netiek taisīti vaļā. Lūdzu “Bez Tabu” komandu nekavējoties noskaidrot video materiāla patiesumu!”

Simona: “Vēršos pie Jums ar lielu necilvēcīgu rīcību! Dzīvnieku patversmē Mežavairogi, dzīvnieciņi, kuri ir gājuši aizsaulē, tiek izmesti atkritumu tvertnēs! Pierādījumi ir novērojami kādā uzņemtā un publicētā video “Facebook”. Par šo nedrīkst klusēt! Tādu attieksmi nav pelnījis neviens, nedz cilvēki, nedz dzīvnieki. Liels publisks “fuj” Mežavairogiem.”

 

Ar ko nabaga dzīvnieki ir noziegušies, lai viņus šādi noslaktē un izmet miskastē!?

Turklāt interneta diskusijās iesaistās cilvēki, kuri gatavi dalīties arī savā pieredzē, sadarbojoties ar dzīvnieku patversmi “Mežavairogi”. Pozitīvos stāstus diemžēl papildina arī ļoti sāpīga pieredze.

Rasma: “Arī mums ar šo patversmi ir interesanta personīgā pieredze. Adoptējam kucīti no turienes, pēc patversmes vadītājas teiktā un vakcinācijas apliecībā veiktā ieraksta, sterilizētu!

Pēc kāda laika kucītei sākās meklēšanas laiks, pasliktinājās veselība, vizītes pie vetārsta, izmeklēšanas, analīzes un beigās ļoti smaga operācija. Tās laikā atklājās, ka patversmes vetārsts nav veicis savu darbu kvalitatīvi un pilna overaktomija nav veikta. Ir atstāta iekšā daļa dzemdes un daļa olnīcas, kuras ir izraisījušas iekaisumu! Vakcinācijas apliecībā un adopcijas dokumentos ir norādīts, ka kucīte ir sterilizēta, zem tā vetārsts ir uzlicis savu zīmogu un parakstu! Uzsākam saraksti ar patversmi caur Vetārstu biedrību un iesaistījām PVD! Saņemam vienas vienīgas atrunas un melus. PVD konstatēja pārkāpumus patversmes darbībā! Šobrīd jurists gatavo pēdējos dokumentus iesniegšanai tiesā! Šo mēs tā neatstāsim, jo cik vēl daudzi citi dzīvnieki cieš!”

TV3 raidījuma “Bez Tabu” redakcija šobrīd apkopo visu saņemto informāciju un sazinās ar atbildīgajiem dienestiem. Tāpat žurnālisti jau ir sazinājušies ar patversmes uzturētājiem.  Tuvākajā laikā ēterā būs videomateriāls ar pilnu situācijas ilustrāciju un atbildīgo skaidrojumiem.