“Suns tika žņaugts!” Terjera saimniece uzskata, ka suņu frizētavā lietota vardarbība

Oļegs Visockis

Autors: Oļegs Visockis

127 komentāri

Rīdziniece Linda ir pusotru gadu vecās Jorkšīras terjera kucītes Mia saimniece. Ģimenes mīluli jau regulāri arī ved uz suņu frizētavu pie grūmera jeb dzīvnieku friziera. Tomēr beidzamais grūmera apmeklējums 4. novembrī Mia, Lindai un arī meitai Nikolai izvērties visai nepatīkams.

Linda

Sunīti pucēja trīs stundas. Meita atnāca pakaļ. Vizuāli nekādu bojājumu sunim nebija. Viss bija sapucēts, viss bija jauki. Problēmas sākās naktī un nākamajā rītā. Kad meita piecēlās, sunim viss kakls bija saplēsts, asinīs, viņa visa trīcēja, sākās vemšana. Viņa vēma pa dienu kādas 10 reizes. Viņa atteicās no sava ēdiena.

Lindas meita pēc divām dienām ar Miu atkārtoti devās uz “Dino Zoo” centrā esošo frizētavu, kur it kā saņemts ieteikums sunim iedot suprastīnu jeb medikamentu pret alerģiskām reakcijām. Vien vēl pēc nedēļas ģimene tomēr nolemj vērsties pie veterinārārsta, kurš Lindai esot apgalvojis, ka suns ticis smacēts, žņaugts.

Sazinoties ar Dr. Beinerta klīnikas veterinārārsti, kura izmeklēja Mia veselības stāvokli, gan noliedz, ka pret suni frizētavā lietota vardarbība.

Indra Fiļipova
veterinārārste

Apskatot sunīti, neko vairāk nebija ko piebilst, ka pakaklē uz ādas ir ļoti virspusēja, maznozīmīga skramba, neliels ādas bojājums 3-4 centimetru garumā. Mēs paši reizēm nodarbojamies ar sanitāro cirpšanu, kas nav nekāda frizēšana, bet aparāts, ar ko tas tiek darīts, ir tas pats, tad nav grūti iedomāties, ka varbūt, bet tā ir tikai varbūtības teorija, ka tas ir bijis kāds asmens pieskāriens ādas virspusē tajā brīdī, kad suns uz galda ir sakustējies. No kurienes ir radusies interpretācija par manis teikto, ka ir pielietota vardarbība pret suni, grūti pateikt.

Mia saimniece ir patiesi pārsteigta par ārstes sacīto, jo suņa aizvešanas brīdī esot izskanējis pavisam citādāks vērtējums. Tiesa gan, nekāda veterinārārsta slēdziena, izraksta vai cita dokumenta Indrai nav.

Suņu frizētavas vadītājs Ivo Obrumanis noliedz, ka pret suņiem tiktu lietota vardarbība. Grūmeru šefs norāda, ka frizētavai abās pusēs ir stikli, līdz ar to klienti-suņu saimnieki var droši vērot notiekošo procesu un pārliecināties, ka ģimenes mīlulis netiek pakļauts briesmām.

Frizētavas saimnieks neuzskata, ka grūmeris būtu pieļāvis kļūdu. Lai arī frizētava piedāvājusi atmaksāt naudu par grūmera pakalpojumiem, Linda norāda, ka tas neesot naudas jautājums un no šā varianta atteicās. Tikmēr Mia veselības stāvoklis dienu no dienas uzlabojoties.

Linda, kura pati, starp citu, ir friziere, taču pakalpojumus sniedz cilvēkiem, uzskata, ka suņu saimniekiem ir jāļauj piedalīties skaistumkopšanas procesā. Citās domās gan ir frizētavas, kas uzskata, ka saimnieks tikai traucēs, proti, novērsīs uzmanību. Konkrētajā frizētavā gan varot skatīties pa skatlogu, to neviens aizliegt nevarot.

Lindas video “Bez Tabu” nosūtīja arī Latvijas Jorkšīras terjeru klubam.

Natālija Priladiša
Latvijas Jorkšīras terjeru kluba prezidente

Aplūkojot video, redzama sakairināta āda. Iespējams, ka tā ir individuāla reakcija, jo spalva nogriezta pārāk īsa. Tādos gadījumos rodas ādas nieze. Suns pats var sakasīt īsi apgriezto zonu un ar nagiem ādā ievazāt infekciju, kas var radīt nopietnu ādas iekaisumu konkrētajā zonā. Tomēr tie ir tikai pieņēmumi. Šeit noteikta diagnoze jāveic veterinārārstam. Katrā ziņā suņa āda ir krietni jutīgāka un maigāka nekā cilvēkam. Un tāpēc suņiem, izņemot kailās šķirnes, ir jāatstāj apmatojuma kārta, jo vilna veic arī aizsardzības funkcijas.

Kluba prezidente vēl piebilda, ka Jorkšīras terjeriem pēc skaistumkopšanas un izstādes standartiem nemaz negriežot īsu spalvu, bet gan ļaujot tai izaugt tā, ka spalvojums velkas pa zemi kā gara kleita. Lai saimniekiem būtu ērtāka un vieglāka dzīve ar šādu suni, tad, protams, spalva tiekot saīsināta.
127 komentāri

Aktuālie Bez Tabu sižeti

"Ir notikusi loterija." Daudzbērnu ģimenes tēvu pārsteidz rēķins par elektrību

Eksperiments: vakcīnskeptiķi akli izplata viltus profilā ievietotu “pasaku”

Ātri, lēti un garšīgi- iecienīta latviešu kūka

"Pa info tālruni atbildēja, - izbraucot no Jūrmalas, nekas nav jāmaksā!" Rīdzinieces nezināšana neatbrīvo no soda!

"Ļoti labi, ka viņam nav "TikTok"" Stilistes Indras Salcevičas ģimenē ir savi noteikumi

"Vai tad tiešām es to visu elpoju? Rīdzinieci satrauc neparasti lielais putekļu daudzums dzīvoklī

Rēzeknieši uzjautrinās, redzot amizanti novietoto soliņu Kovšu ezera teritorijā!

LMT ilgstoši nespēj palīdzēt ilggadējam klientam

Bīstamākajā krustojumā Rīgā notikusi kārtējā avārija

"Auga un ziedēja, nevienam netraucēja!" Bolderājā apsaimniekotāju vaino apstādījumu postīšanā

Situācija Ķekavā: lai "iešmauktu" veikalā bez pārbaudes, izmanto izejas durvis

"Vai tā drīkst?" Skatītājs noraizējies, kāpēc tirgotājam nevar atgriezt austiņas