Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

21 komentārs

Rīgā, Purvciema mikrorajonā, saimnieki jau otro gadu iesloga suni automašīnas bagāžas nodalījumā. Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) eksperti un saimnieks uzskata, ka tas ir labs risinājums, kā dzīvniekam bez mocībām dzīvot vecumdienās.

Bez Tabu komanda ierodas Raunas ielas daudzstāvu namu pagalmā, kur, kā stāsta iedzīvotāji, automašīnā ilgstoši dzīvo iespundēts suns. Ziņo iedzīvotāja Linda:

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Saimnieki brauc ar auto reizi trīs dienās, bet ikdienā atnāk, izlaiž suni pastaigāt un atkal iesloga. Auto logi visu laiku ir aizsvīduši, un vaļā nav atvērta pat maza sprauga, lai sunim būtu svaigs gaiss. Lūdzu, palīdziet! Manuprāt, tas nav cilvēcīgi!

Suns velk dzīvību

Automašīna ar aizsvīdušiem logiem novietota arī brīdī, kad pagalmā ierodas Bez Tabu žurnālisti. Caur logiem izdodas saskatīt lielu suni. Sastaptie iedzīvotāji informē, ka ievērojuši aizsvīdušos logus sen, bet nebija iedomājušies, ka automašīnas salonā iespundēts dzīvnieks.

“Tas nav normāli! Tas ir tas pats, kas bērnu atstāt automašīnā,” sašutusi ir apkaimes iedzīvotāja Kristīne.

“Kas tas par sviestu?” Tad, kad bērns tur guļ, sit stiklus… Viņš vispār ir dzīvs? Bļāviens, nenormālie!” dusmīga par cietsirdīgo attieksmi ir cita iedzīvotāja.

Dzīvo bagāžniekā jau otro ziemu

Ierodas suņa saimnieks, kurš nekautrējoties atklāj – dzīvnieks automašīnas bagāžas nodalījumā dzīvo jau otro ziemu un periodiski rudenī. Vaicāts, vai spēkrata salons ir piemērotākā vieta, kur sunim dzīvot, viņš atbild: “Kur viņam atrasties – dzīvoklī? Patlaban tā ir viņa mājvieta. Viņš šeit dzīvo visu ziemu, arī pagājušogad ziemā un periodiski rudenī.”

Izsauktās Valsts policijas brigādes likumsargi nosoda šādu attieksmi pret dzīvnieku, bet šķiet apjukuši. “Kaut ko tādu es redzu pirmoreiz!” teic viens no policistiem. Bez Tabu komanda uzraksta iesniegumu policijā.

Suņa saimnieks neuzskata, ka kaut ko pārkāpj, turklāt piebilst, ka automašīnas salonā ķepainim ir ne sliktāki apstākļi kā dzīvoklī. Viņš teic, ka trīs reizes dienā ved ķepaini pastaigā, nodrošina dzeramo ūdeni un barību.

Vīrietis arī stāsta, ka dzīve bagāžas nodalījumā nākot sunim par labu. Ķepainis ir 14 gadu vecs un slims, viņam sagādājot grūtības mērot ceļu līdz trešā stāva dzīvoklim.

Suņa saimnieks

Ziemas periodā es viņu turu šeit, lai nemocītu. Trīs reizes dienā ar viņu staigāju. Tad, kad temperatūra ir zemāka par -3 grādiem, es viņu aiz pacēlāja nesu uz trešo stāvu. Bet redzot, kā viņš iet, es viņu negribu mocīt, liekot kāpt augšā. Vasaras siltajos mēnešos viņš nesmok automašīnā, jo visi kopā braucam uz vasarnīcu, kur sunim nav jānopūlas kaut kur kāpt.

PVD: Dzīve bagāžniekā ir labākais risinājums

Pirms gada dzīves apstākļus automašīnas salonā pārbaudījuši arī PVD eksperti, un dzīvnieka saimnieks nav sodīts. Ņemot vērā dzīvnieka veselības stāvokli, apstākļi esot pieņemami, turklāt saimnieks nodrošina ar barību, dzeramo ūdeni un nepieciešamo medicīnisko aprūpi, skaidro Gundars Simanovičs, PVD Rīgas pilsētas pārvaldes vadītāja vietnieks.

“Sabiedrībai ir grūti pieņemt, ka suns atrodas automašīnā. Viņš nav pamests likteņa varā. Tas ir labākais risinājums, lai ciešanas būtu mazākas. Ir veiktas pārrunas ar dzīvnieka īpašnieku, viņam ir noteikts pienākums ar brīdinājumu domāt, kādā veidā viņš varētu rast vēl labākus apstākļus,” informē PVD pārstāvis G. Simanovičs.

Tomēr, kā redzams, gada laikā apstākļi nav uzlabojušies. PVD iesaka veikt eitanāziju, lai pārtrauktu dzīvnieka mocības. Lai cik sāpīga šāda izšķiršanās ir saimniekam, neoficiāla informācija liecina, ka saimnieks ir pārtraucis ķepaiņa mocības.

Foto

TOP komentāri

 • kurmīc

  kurmīc

  Es gan savu 16 gadīgo kollīti katru dienu nesu no 3.stāva lejā, arī naktīs, ja vajadzēja, un tā 2 pēdējos gadus !!! Bet dzīvoja suncīte ar mums kopā dzīvoklī līdz savai pēdējai stundiņai!
 • Pid** pvd

  Pid** pvd

  Vispār, ja nepamanījāt, eitanizēt pamudināja pvd ne bez tabu. Bez tabu un ziņotāja cerēja, ka šādā veidā izdosies likt saimniekam nodrošināt sunītim cienīgākus apstākļus. Arī Pvd to uzlika par pienākumu, tomēr kā vieglāko risinājumu pačukstēja - lai iemidzina. Lieliska demonstrācija tam, ka dzīvnieks mūsvalstī nav vērtība, kaut pat likums to noteic, un ka suņi seniori ir tikai traucēklis. Novēlu iesaistītajiem pid***** gluži tādas pat vecumdienas :@ :@
 • Liepàjniece
  +7 +7 0

  Liepàjniece

  Pašus necilvèkus turèt bagàžniekà.nu kur tàdi rodàs.jo tàlàk jo trakàk :(

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl