“Suņi klejo apkārt, pats guļ piedzēries” – kaimiņu tracis Jēkabpilī

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

1 komentārs

Raidījums “Bez Tabu” saņēma zvanu no Jēkaba ielas Jēkabpilī. Nelielas dzīvokļu mājas iedzīvotāji ziņo, ka viņu kaimiņš nerūpējas par saviem suņiem un regulāri ļauj tiem skraidīt apkārt. No suņiem baidās bērni, savukārt pieaugušie raizējas arī par pašiem dzīvniekiem.

Ludmila nelielās dzīvokļu mājas pagalmā iekopusi dārziņu, kuru kaimiņa suņi izbradājuši. Sievietes pacietības mērs ir pilns – raizējas gan par savu, gan kaimiņu bērnu, gan pašu suņu labklājību. Kamēr pats kaimiņš regulāri izguļot dzērumu, tikmēr viņa suņi klaiņo pa pagalmu un blakus māju sētām.

“Viņi visu nakti ir brīvībā, viņi kauc, ir badā, viņiem pat ūdens nav. Es jau neeju, bet vīrs vienmēr ar viņu lamājas. Visu laiku viņš jau nepamostas no dzeršanas, kas suni var barot, tā sieviete dažreiz ir, dažreiz nav, ārprāts,” apstiprināja Ludmilas kaimiņiene žoga otrā pusē.

Piesauktā sieviete ir kaimiņa civilsieva, kuras dēļ kaimiņš (Nikolajs) suņus patur. Ludmila ziņojusi Jēkabpils pašvaldības policijai. “Skrien virsū bērniem, te vienam bērnam 5-6 gadi, viņš švaki runāja, tagad vēl švakāk runā. Kaimiņu brīdini, nebrīdini, viņš nebaro suņus, viņš mūs rupji pasūta trīs mājas tālāk,” pastāstīja Ludmila.

Jēkabpils pašvaldības policijas priekšnieks Indulis Surkulis raidījumam “Bez Tabu” skaidroja, ka maijā reģistrēts iesniegums par to, ka tiek pārkāpti dzīvnieku labturības noteikumi. Vainīgā persona ir noskaidrota, uzsākta administratīvā lietvedība, pirmajā reizē vīrietis uz lietas izskatīšanu neieradās. Viņam tiks sastādīts administratīvā pārkāpumu protokols.

Pašvaldības policijas priekšnieks gan apzinās, ka piespriestais naudas sods varētu tikt ignorēts, tomēr solīja turēt roku uz pulsa, jo vīrietis jau labu laiku atrodas likumsargu redzeslokā. Par suņu atsavināšanu var lemt administratīvā komisija, bet, visticamāk, vietā uzradīsies citi mājas sargi.

Policijas darbinieki ir apsekojuši vīrieša dzīvokli, secinājuši, ka suņi tiek baroti un arī, vizuāli tos novērtējot, lemts neziņot Pārtikas un veterinārajam dienestam. “Viņš uzskata, ka kontrolē suņus, kaimiņi uzskata, ka nekontrolē, tāpēc rodas problēmas,” situāciju komentēja Jēkabpils pašvaldības policijas priekšnieks.

Raidījumam “Bez Tabu” izdevās arī satikt pašu suņu saimnieku, taču viņš bija manāmi iereibis un nesaprata, kāpēc vispār tiek traucēts. Suņi ārā tiekot laisti tikai pašā vakarā, lai netraucētu kaimiņus. Pārtikas un veterinārajā dienestā pēdējo divu gadu laikā nav saņemtas sūdzības, taču inspektori jau šonedēļ dosies pārbaudīt, vai dzīvnieki tiek turēti atbilstošos apstākļos.

PVD sadarbībā ar pašvaldības policiju veica pārbaudi, kurā konstatēts, ka abi tur mītošie suņi ir labā miesas stāvoklī, tiem pietiek gan barība, gan dzeramais ūdens. Viens no suņiem nebija čipots, taču pārbaudes laikā ir atrasts vetārsts, kas to izdarīs, tiklīdz tas būs iespējams. PVD veiks atkārtotu pārbaudi pēc kāda laika, lai pārliecinātos gan par suņu dzīves apstākļiem, gan par to, vai nečipotais suns ir čipots.

Foto

1 komentārs