Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

7 komentāri

4 gadus vecajam amerikāņu stafordšīras terjeram ir pašam savs treneris, kurš divas reizes nedēļā organizē stundu garus treniņus.

Suņa saimnieks Māris piekrīt, ka uz vienu no treniņiem ierodas arī Bez Tabu filmēšanas komanda. Šoreiz tiekamies kādā nomaļā Rīgas mikrorajona vietā. Šo pļavu ikdienā izmanto četrkājaino draugu saimnieki, lai izstaidzinātu savus mīluļus. Šoreiz viņu rīta idilli pārtrauc ķēžu žvadzēšana un motivējoši izsaucieni.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Uz amstafa ķermeņa redzama savdabīga veste, kurai piestiprinātas vairākas metāla ķēdes. Katra no tām sver 10-15 kilogramus, taču tas netraucē Argusam traukties aptuveni 200 metrus pakaļ savam trenerim.

Māris
suņa saimnieks

Lielākais svars, ko Arguss ir vilcis, bija Ungārijā – 6,5 tonnas. Vidēji sacensībās velkam 5-6 tonnas. Citiem šķiet, ka mēs suni mokām, bet tā nav. Tas ir sports, sunim tas patīk. Mēs labāk sportojam nekā sēžam uz dīvāna un barojam viņu.

Citādās domās ir gan veterinārārste Lelde Mencendorfa, gan Latvijas Kinoloģiskās federācijas prezidente Vija Klučniece. Abas speciālistes šādu nodarbošanos redz pirmo reizi.

Lelde Mencendorfa
Veterinārārste

Kopš mēs ar kolēģiem apskatījām šo video, esam šoka stāvoklī. Visu nakti nevarēju gulēt. Man tas ir nepatīkams skats, un mans personīgais viedoklis ir, ka tā ir dzīvnieka mocīšana.

Kā norāda Latvijas Kinoloģiskās federācijas prezidente, pat visgudrākajam sunim ir trīsgadīga bērna intelekts. “Amerikāņu stafordšīras terjeri ir ļoti padevīgi un uzticīgi saviem saimniekiem. Ja saimnieks rosina uz kaut kādām darbībām, suns to neanalizē, bet izpilda to, kas saimniekam patīk,” uzsver Vija Klučniece.

Foto

TOP komentāri

  • Matīss Roberts Treinis
    +3 +2 -1

    Matīss Roberts Treinis

    Aunapieres. Suņi ne to vien dara. Haskiji velk ragavas, sanbernāri meklē cilvēkus lavīnās, sargā, palīdz glābšanas darbos... Amstafi ir ļoti spēcīgi dzīvnieki, kuri alkst pēc aktivitātes, kļūst nelaimīgi un pat agresīvi bez trenniņa un disciplīnas. LKF izceļas, kā parasti...
  • Bruno
  • Vējaslota

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl