Suņa īpašniece: Mums neļāva staigāt pa taku mežā. Teica, ka citiem var būt alerģija

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

48 komentāri

Enija jau vairāk nekā gadu aktīvo franču buldogu Rondo sauc par savu ģimenes locekli. Līgo rītu ģimene nolēma pavadīt baskāju takā Tukuma pusē, kur atpūta pārvērtās nepatīkamā starpgadījumā.

Enija
suņa saimniece

Aizbraucām uz Valguma pasauli, nopirkām biļetes un jau gājām uz taku. Tur pie mums pienāca darbiniece un teica, ka ar suni nedrīkst tālāk iet. Citiem apmeklētājiem no suņiem, viņu spalvām esot alerģija. Šāds arguments likās smieklīgs, jo tas ir mežs.

Arī pieaicinātā atpūtas vietas vadītāja esot palikusi pie sava, ka citiem apmeklētājiem no suņa var sākties alerģija. Ģimenei piedāvāja laiku pavadīt atsevišķi, kādam jāpaliek pie sunīša, kamēr pārējie var doties uz baskāju taku.

Enija stāsta, ka vadības pārstāve kopā ar suni ļāvusi doties gan uz restorānu, gan nakšņot viesnīcā, gan apmeklēt arī Godu laukumu, kas atrodas turpat teritorijā, taču kategoriski aizliedza doties pastaigā pa baskāju taku. Suņa īpašniece norāda, ka suni vestu pavadā, kā arī savāktu tā izkārnījumus, ja būtu tāda nepieciešamība.

Raidījuma Bez Tabu komanda dodas uz Tukuma pusi, lai noskaidrotu, kādēļ atpūtas vietas darbinieki atsakās ielaist teritorijā ģimeni ar suni. Jau pie kases redzams uzraksts, kas norāda, ka ar suni tālāk nedrīkst doties, vēl divi informatīvi paziņojumi ir takas sākumā.

Vita Beļavniece
Baskāju takas idejas autore

Kad atklājām baskāju taku, tad ļāvām tajā doties kopā ar suņiem, taču diezgan ātri sapratām, ka to nevar darīt. Suņi, to īpašnieki ir dažādi. Tos ved bez pavadas, bez uzpurņa. Apmeklētāji sūdzas par suņiem. Īpaši, ja tie izvārtās takas posmos, kur jāstaigā arī cilvēkiem.

Takas līdzīpašniece Beļavniece norāda, ka suņu nagi var sabojāt arī dažādas dārgas takas virsmas. Tāpat Beļavniece norāda, ka uzņēmums nav pret mājdzīvniekiem, taču šādi noteikumi radīti, lai vairākumam apmeklētāju būtu patīkami baskāju takā atrasties.

Taka un apkārt esošais mežs ir privātīpašums. Pārtikas un veterinārā dienesta pārstāve Mairita Riekstiņa norāda, ka likums ir privātīpašnieku pusē, kuri var noteikt, kur drīkst atrasties ar mājdzīvniekiem, kur nedrīkst. Dzīvnieku īpašniekiem jārespektē privātīpašnieku noteikumi.

Foto

TOP komentāri

 • Kate
  +12 +11 -1

  Kate

  Sūdzētāja Enija visu pasniedza sev izdevīgā gaismā-fui!Mežs un speciāli iekārtota taka cilvēkiem ,lai varētu izbaudīt un ar pēdām sajust-akmeņus,smiltis,čiekurus,dubļus,ūdeni utt.ir tomēr divas dažādas lietas.Ja Enija pasaka-mums mežā aizliedza iet ar suni un piesauca alerģijas-tas viens,bet būtu pateikts,ka Enija speciāli ignorēja suņu ievešanas aizlieguma zīmes un gribēja savu bobi vest pa speciāli iekārtoto taku-jau ir pavisam cita lieta.
  Jāsaka paldies ''Baskāju takas''saimniekiem,ka rūpējas par tīru vidi!Noteikti brauksim,jo Bez Tabu labi noreklamēja!Ar saviem suņiem tiešām varat staigāt pa mežu-nav problēmu!
 • Jēkabs Kaska
  +11 +10 -1

  Jēkabs Kaska

  Cilvēki paiet garām trim zīmēm ka nedrīkst ar suni un tad ir pārsteigti ka viņiem aizrāda? Ko tad gaidīja? "Ak jūs brašuļi, zīmes neievērojot, tad jau ejiet droši". Mēs arī labprāt staigājam ar savu suni, bet jāņem vērā kur to var darīt un kur nē. Saka jau ka "kas ir dabīgs tas nav pretīgs", bet iet tur viens cilvēks basām kājām, bet sunīts tur priekšā pačurā uz taciņas...ne tu savāksi, ne kā, bet pēdiņām urīna vanniņa.
 • Janis Rieksting
  +12 +10 -2

  Janis Rieksting

  Mums arī ģimenē ir suns, un šeit atbalstu baskāju takas īpašnieku, nu nav tur ko darīt sunim! Lielveikalos arī pretīgi ja kāds ar suni nāk! Saprotu, ka cilvēks aiz sevis var atstāt lielāku bardaku, bet neesmu redzējis cilvēku kas met spalvu vai nokārtojas uz trotuāra vai kaut zālienā, bet sunim neaizliegsi!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl