Suņa īpašniece: Mums neļāva staigāt pa taku mežā. Teica, ka citiem var būt alerģija

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

48 komentāri

Enija jau vairāk nekā gadu aktīvo franču buldogu Rondo sauc par savu ģimenes locekli. Līgo rītu ģimene nolēma pavadīt baskāju takā Tukuma pusē, kur atpūta pārvērtās nepatīkamā starpgadījumā.

Enija
suņa saimniece

Aizbraucām uz Valguma pasauli, nopirkām biļetes un jau gājām uz taku. Tur pie mums pienāca darbiniece un teica, ka ar suni nedrīkst tālāk iet. Citiem apmeklētājiem no suņiem, viņu spalvām esot alerģija. Šāds arguments likās smieklīgs, jo tas ir mežs.

Arī pieaicinātā atpūtas vietas vadītāja esot palikusi pie sava, ka citiem apmeklētājiem no suņa var sākties alerģija. Ģimenei piedāvāja laiku pavadīt atsevišķi, kādam jāpaliek pie sunīša, kamēr pārējie var doties uz baskāju taku.

Enija stāsta, ka vadības pārstāve kopā ar suni ļāvusi doties gan uz restorānu, gan nakšņot viesnīcā, gan apmeklēt arī Godu laukumu, kas atrodas turpat teritorijā, taču kategoriski aizliedza doties pastaigā pa baskāju taku. Suņa īpašniece norāda, ka suni vestu pavadā, kā arī savāktu tā izkārnījumus, ja būtu tāda nepieciešamība.

Raidījuma Bez Tabu komanda dodas uz Tukuma pusi, lai noskaidrotu, kādēļ atpūtas vietas darbinieki atsakās ielaist teritorijā ģimeni ar suni. Jau pie kases redzams uzraksts, kas norāda, ka ar suni tālāk nedrīkst doties, vēl divi informatīvi paziņojumi ir takas sākumā.

Vita Beļavniece
Baskāju takas idejas autore

Kad atklājām baskāju taku, tad ļāvām tajā doties kopā ar suņiem, taču diezgan ātri sapratām, ka to nevar darīt. Suņi, to īpašnieki ir dažādi. Tos ved bez pavadas, bez uzpurņa. Apmeklētāji sūdzas par suņiem. Īpaši, ja tie izvārtās takas posmos, kur jāstaigā arī cilvēkiem.

Takas līdzīpašniece Beļavniece norāda, ka suņu nagi var sabojāt arī dažādas dārgas takas virsmas. Tāpat Beļavniece norāda, ka uzņēmums nav pret mājdzīvniekiem, taču šādi noteikumi radīti, lai vairākumam apmeklētāju būtu patīkami baskāju takā atrasties.

Taka un apkārt esošais mežs ir privātīpašums. Pārtikas un veterinārā dienesta pārstāve Mairita Riekstiņa norāda, ka likums ir privātīpašnieku pusē, kuri var noteikt, kur drīkst atrasties ar mājdzīvniekiem, kur nedrīkst. Dzīvnieku īpašniekiem jārespektē privātīpašnieku noteikumi.

Foto

48 komentāri