Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

4 komentāri

Latvijas iedzīvotāja sūta radiniekiem Anglijā kaķēnu ar visiem nepieciešamajiem dokumentiem par dzīvnieka izcelsmi un vakcinēšanu, bet ķepaini aiztur Lielbritānijas muitas darbinieki, kuri draud kaķēnu iemidzināt.

Violeta un Edgars Anglijā dzīvo četrus gadus. Ar radinieces Irinas palīdzību Latvijā iegādājas šķirnes kaķēnu par vairākiem simtiem eiro. Kad kaķēns ir gana vecs, lai transportētu radiem uz Angliju (16 nedēļas), un veikta obligātā vakcinācija, tostarp pret trakumsērgu, ar kurjera starpniecību to sūta uz Apvienoto Karalisti.

Kurjeram tiek uzticēta visa dokumentācija par dzīvnieku (pase, izziņa no audzētavas, kurā iegādāts), kā arī Anglijā dzīvojošās saimnieces Violetas pilnvara ar atļauju kaķi nogādāt Anglijā. Tomēr tur muitas darbinieki aiztur dzīvnieku, apgalvojot, ka kaķis ir pārāk jauns, līdz ar to ievests pretlikumīgi.

“Muitnieki teica, ka kaķis ir jaunāks, nekā norādīts pasē. Teica, ka nav sasniedzis 12 nedēļu vecumu, kaut pēc datiem dokumentos viņš ir 16 nedēļas vecs. Draudēja ar kaķa iemidzināšanu!” sašutusi par Anglijas muitas darbinieku iespējamo patvaļu ir Irina.

Ignorē dokumentus un potē dubultā

Bez Tabu sazinās ar dzīvnieka likumisko saimnieci Violetu un viņas dzīvesbiedru Edgaru, kuri stāsta, ka viņi izmisīgi un lielā mērā bezjēdzīgi esot centušies pierādīt dzīvnieka patieso vecumu. Muitas darbinieku piesaistītais veterinārārsts un vietējie dzīvnieku labturības uzraugi esot ignorējuši informāciju dzīvnieka dokumentos.

“Visur ir rakstīts kaķa dzimšanas datums. Mēs viņiem sūtījām vēstuli un pievienojām visus dokumentus, pases datus, audzētāja informāciju. To visu viņi ignorēja. Arī informāciju čipā neņēma vērā,” teic kaķa saimnieki.

Bez Tabu sazinās ar Anglijas veterināro dienestu (DEFRA) un citām atbildīgajām institūcijām, kas rakstveidā formāli norāda, kādiem dokumentiem jābūt līdzi, ceļojot ar dzīvnieku. Lai gan norādītie dokumenti esot bijuši, nepaskaidro, kāpēc tie netiek ņemti vērā. Tiesa, norāda, ka Lielbritānijā, tāpat kā citur, strikti uzrauga, lai neizplatītos trakumsērga.

Tā kā veterinārārsts Anglijā apšauba dzīvnieka vecumu un neuzticas informācijai dokumentos, veikta atkārtota vakcinēšana, tostarp pret trakumsērgu.

Vaicāta, vai dzīvniekam nekaitē dubulta vakcīnas deva tik īsā laika periodā, Latvijas Pārtikas un veterinārajā dienesta (PVD) pārstāve skaidro, ka jebkuru poti pavada risks.

“Protams, neviena vakcinācija nav veselīga cilvēkam un dzīvniekam. Bet, ja saimnieki grib atgūt dzīvnieku, šāda shēma jāpieņem,” teic Mairita Riekstiņa, PVD Veterināro objektu uzraudzības daļas vadītāja.

Lai neiemidzinātu, jāmaksā milzu nauda

PVD nevarot iejaukties Anglijas kolēģu darbā, tomēr pieļauj, ka speciālisti Apvienotajā Karalistē uzskata, ka dzīvnieka dokumenti ir viltoti. Saimnieki uzstājuši, lai ķepaini izmeklē cits, neatkarīgs veterinārārsts, tomēr arī šo lūgumu atbildīgās iestādes esot ignorējušas.

Visbeidzot, pēc atkārtotas trakumsērgas vakcīnas kaķis ievietots karantīnā kādā no patversmēm. Ja 21 dienas laikā viss būs kārtībā, kaķi saimniekiem atdošot. Tomēr saimnieki ir sašutuši par pieprasītajām 400 britu mārciņām ķepaiņa uzturēšanai karantīnā, jo viņi turpina apgalvot, ka neko nav pārkāpuši.

Kaķa īpašnieki informē, ka ne vien viņu kaķis, bet arī citu Latvijas saimnieku suņi tajā pašā transportēšanas reizē aizturēti uz robežas.

Latvijas lidostas “Rīga” muitas kontroles punktā pērn ieceļojuši 600 lolojumdzīvnieki, no kuriem septiņu dzīvnieku dokumentos konstatētas nepilnības, informē Jorens Grīntāls, kontrolpunkta virsuzrauga vietnieks.

“Mēs pārbaudām dokumentus, ja ir aizdomas, pieaicinām veterinārārstu. Esam saskārušies ar gadījumiem, kad dokumenti tiek viltoti, lai dzīvnieku nelikumīgi ievestu valstī. Krāpjas ar dzīvnieka vecumu. Lai Latvijā ievestu dzīvnieku, tam jābūt vismaz 12 nedēļas vecam. Tāpat mēdz mainīt pošu derīguma termiņus,” stāsta muitnieks J. Grīntāls.

Foto

TOP komentāri

  • Inese Karpova
  • Liene
    0 0 0

    Liene

    Vajadzētu pačekot arī audzētavu. Nav teikts, ka kaķēns tiešām nav jaunāks kā norādīts dokumentos...Visādi joki arī pa 500 eur gadās

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl