“Sita suni gan ar rokām, gan ar kājām!” Aculiecinieki ziņo par vardarbību pret suni veikala stāvlaukumā, policija sāk izmeklēšanu

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

11 komentāri

9. jūlija rītā vairāki tirdzniecības centra “Mols” apmeklētāji kļūst par lieciniekiem atgadījumam, kuru nevar ignorēt un vienkārši aizmirst. “Vīrietis ap 30–35 gadi savā mašīnā vienkārši sita savu suni, bet tā riktīgi sita gan ar rokām, gan ar kājām, gāju uz “Molu” un gribēju dabūt video ierakstu, bet man nedeva to,” ziņo aculiecinieks.

Kāda aculieciniece publicē ziņu sociālajā tīklā “Facebook.com”, pievienojot fotogrāfiju ar automašīnu. Vidēja izmēra suns esot atradies mašīnas aizmugurējā sēdeklī, un pāridarītājs no sākuma spēris ar kājām, tad lietojis dūres, pats stāvot pie automašīnas. Citi nepatīkamā atgadījuma liecinieki neatrodas, taču ierakstu pamana Rīgas pašvaldības policijas darbinieks.

Lāsma Zemene
Rīgas pašvaldības policijas pārstāve

Likumsargs ar sievieti sazinājās, uzaicināja uz pārvaldi, lai sniegtu liecību. Vienlaikus pēc transportlīdzekļa numurzīmēm tika noskaidrota vīrieša identitāte, sieviete šo vīrieti atpazina, un ir uzsākta administratīvā pārkāpuma lietvedība par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem.

Likums paredz, ka par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem fiziskajām personām var uzlikt naudas sodu no 7 līdz 350 eiro, vienlaikus var lemt arī par dzīvnieku konfiskāciju. “Pēc video ieraksta apskates tiks izsaukts pats vīrietis paskaidrojuma sniegšanai, kad būs savākti visi lietas materiāli, tā tiks pārsūtīta Pārtikas un veterinārajam dienestam, kas arī piemēros soda sankciju,” norāda Lāsma Zemene.

Videonovērošanas ierakstā redzams, kā “Opel” automašīna apstājas invalīdu stāvvietā, tajā ir divi vīrieši un aizmugurējā rindā suns. Vīrieši ieiet veikalā, apmēram 40 minūtes suns pavada automašīnā viens. Abi vīrieši iekāpj spēkratā, pēc īsa brīža šoferis izkāpj ārā, atver aizmugurējās durvis un pēc aculiecinieka stāstītā sāk dzīvnieku sist. Video redzami arī vairāki veikala apmeklētāji, kuri situāciju vēro un, visticamāk, arī iejaucas.

Ilze Džonsone
Dzīvnieku patversmes “Ulubele” vadītāja

Ja redz cietsirdīgu attieksmi pret dzīvniekiem, ir ļoti vēlams rīkoties zibenīgi. Vajadzētu piefiksēt automašīnas numuru, vēlams ar telefonu uzņemt video, kā tas izskatās. Protams, nevajag iet mājās un kaut ko gaidīt, vajag zvanīt uz 112 un ziņot par vietu, kur tas notiek. Tālāk glābšanas dienests savienos ar attiecīgo iestādi: pašvaldības vai valsts policiju.

Dzīvnieku aizstāvji uzskata, ja ir acīmredzama cietsirdīga attieksme pret dzīvnieku, tad izņemšana jāveic nekavējoties. Tieši tāpēc attiecīgajām iestādēm jāziņo pēc iespējas ātrāk, būtu vēlams informēt arī Dzīvnieku policiju. (info@dzivniekupolicija.lv vai 25473333) “Ja nereaģē uzreiz, ja nesauc policiju un dzīvnieku neizņem, tad, iespējams, šis pāridarītājs izdomās veidu, kā tikt no dzīvnieka vaļā, piemēram, likvidēs suni, vadoties pēc principa: nav suņa, nav lietas,” norāda Ilze Džonsone.

Tāpat dzīvnieku mocītāju sarakstā ierindojami arī nelegālie pavairotāji, piemēram, šobrīd patversmē “Ulubele” atgūstas 58 no kāda Pārdaugavas dzīvokļa izņemtie mazsunīši. Tādās situācijās svarīgi, lai kaimiņi būtu vērīgi un ziņotu, ja rodas kādas aizdomas. Ilze Džonsone norāda, ka ar steigu jāsakārto likumdošana, lai dzīvnieks netiktu uztverts kā vienkārši manta, bet gan justspējīga būtne.