Sirds sažņaudzas! Alojā zvērīgi nogalināts gulbju pāris; mazuļi paliek bāreņos

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

46 komentāri
Sirds sažņaudzas! Alojā zvērīgi nogalināts gulbju pāris; mazuļi paliek bāreņos

Bez Tabu skatītājs ziņo par šausmu skatu Alojā: atrasti divi gulbji, kurus, iespējams, nogalinājis cilvēks. Bez vecākiem palikuši pieci gulbju mazuļi. Alojas iedzīvotājs vaino likumsargus nolaidībā.

Modris Pinkens
sašutis par iespējamo cilvēka zvērību

Viņiem abiem konkrēti lauzti kakli. Šaušanas pēdas gan neredz. Bet varēja nošaut ar mazkalibra šaujamo. Varbūt ar ķieģeli nosista, vienalga, bet uzskatu, ka tas ir cilvēka darbs!

Tā ir nežēlīga izturēšanās pret dzīvniekiem! Kā var tā nogalināt aizsargājumus putnus?!

Bāreņos palikuši pieci gulbju mazuļi, kuri nogādāti patversmē. Modris arī stāsta par iespējamu Valsts policijas nolaidību:

“Ieradās Valsts policija, bet pat nepiezvanīja Pārtikas un veterināram dienestam (PVD). Ja nu vainīga būtu putnu gripa? Tīri teorētiski. Viņi paši uz savu galvu pieņēma, ka tas ir nelaimes gadījums. It kā gulbju suicīds. Ja viņi ir nogalināti, tas ir noziegums – nežēlīga izturēšanās pret dzīvniekiem! Taču policisti pat neierosināja nedz krimināllietu, nedz administratīvo lietu. Vispār neko nedara!” sašutis ir Modris.

Lai gan Valsts policijas darbinieki neesot ziņojuši PVD, to esot izdarījis Modris. PVD secinājums: gulbji nav miruši no infekcijas slimībām. Iespējams, tie ir nogalināti.

Modris ziņo, ka arī pērn Alojā esot nogalināti trīs ziemeļu gulbji.

Bez Tabu pētīs, kāds ir gulbju nāves cēlonis un vai Valsts policijas pārstāvju rīcībā ir saskatāma nolaidība.

Foto

46 komentāri