Siguldu apsēdušas lapsas, kas nebaidās ne no kā!

1 komentārs
Siguldu apsēdušas lapsas, kas nebaidās ne no kā!

Izejot no savas mājas Siguldā, Līvija vispirms palūkojas apkārt, vai aiz stūra neuzglūn savvaļas dzīvnieks – tik tālu nu ir nonākusi “lapsu problēma” Siguldā. Lapsas nu kļuvušas tik drošas, ka ne vien nebaidās no cilvēkiem, bet pat atsaucas uz ūjināšanu un droši nāk klāt!

“Katru vakaru viņu šeit redzu! Bet no rītiem vismaz divas reizes nedēļā, kad dodos uz darbu – ap plkst. 6:30 no rīta. Citreiz man ir bail doties uz darbu, modinu kaimiņieni,” stāsta Līvija.

Līdzīgi stāsti ir arī citiem kaimiņiem.

Izrādās, lapsa nu jau trīs gadus kā ieminusi taciņu uz šo daudzdzīvokļu māju pagalmu, kuru, acīmredzot, uzskata par savu alu. :) Turklāt lapsas Siguldā kļuvušas tik drošas, ka nāk uz tādām cilvēku apmeklētām vietām kā, piemēram, piedzīvojumu parku Tarzāns. Pāris lapsas jau notvertas un nogādātas mežā, taču – vai nu tas līdzējis! Pašvaldības policija kopā ar patversmi Mežavairogi kopumā jau rīkojusi astoņus reidus.

Vietējie iedzīvotāji drosmīgākajai lapsai devuši vārdu – Saulīte. Lapsa uz šo vārdu pat atsaucas – atliek tikai pasaukt – “Saulīt, Saulīt!”

Foto!

Video!