“Seko lemura piemēram un ieņem relaksētu lotosa pozu!” Jauns jogošanas veids – lemurjoga!

Diāna Logina

Autors: Diāna Logina

Bez Tabu raidījuma producente. Atbild par Bez Tabu saturu un komandas darbu.

Pievienot komentāru

Lielbritānijas parkos šobrīd var novērot pavisam neparastas jogas nodarbības – starp meditējošiem cilvēkiem brīvi dzīvojas lemuri. Kopā šo savdabīgo pasākumu sauc par lemurjogu jeb jogu kopā ar lemuriem.

Glorija ir lemuru mamma, kas kopā ar savu mazuli labprāt piedalās cilvēku jogas nodarbībā. Turklāt ne tikai viņa, bet visi jogas pasniedzēju saimniecībā dzīvojošie lemuri. Jogas pedagogi pārliecināti, ka šo eksotisko dzīvnieku klātbūtne nodarbībās palīdz atbrīvoties no stresa un sagatavoties meditācijai.

Ričards Robinsons

Ričards Robinsons
parka pārvaldnieks

Jāatzīst, ka iepriekš es neko nebiju dzirdējis par lemurjogu. Bija dzirdēts kādreiz par suņu jogu, kad saimnieki jogo kopā ar saviem četrkājainajiem mīluļiem, bet lemurjoga ir kas jauns! Bet ļoti labs! Tu skaties, kā tas lemurs atbrīvojies sēž lotosa pozā, un dari tāpat! Un tā jūs kopā sagaidāt brīnišķīgu saullēktu!

Visi līdzekļi, kas tiek nopelnīti, vadot šīs neparastās vingrošanas nodarbības, tiek ziedoti dzīvnieku aizsardzībai. Iespējams, kādam tieši tas var kalpot par dzinuli izmēģināt lemurjogu, ja pietrūkst ticības tās efektivitātei. Meistarklases vadītāja saskārusies arī ar kritiku, taču īpaši par to neraizējas.

Ketrīna Beimonta

Ketrīna Beimonta
lemurjogas pasniedzēja

Daži jogas pasniedzēji ir pauduši savu skepsi par šādu metodi, bet es uz to visu skatos relaksēti – ja tas tev patīk un dara tevi laimīgu, tad, kāpēc ne? Joga ir stāsts par harmoniju starp ķermeni, prātu un garu. Šajās nodarbībās klāt tiek pielikts vēl dabas faktors – harmonija ar dabu un visu dzīvo!

Jāteic, ka savs labums ir arī tiem, kuri īsti netic ne lemuru dziedinošajām spējām, ne arī ir aizrautīgi jogotāji.  Amizantie dzīvnieciņi vingrošanas nodarbības padara krietni vien atraktīvākas un smieklīgākas. Turklāt, ņemot vērā saspringto šā brīža politisko situāciju Lielbritānijā saistībā ar “Brexit”, prāta relaksācijai noder jebkādas metodes.