“Sēdēja arī naktī. Piesiets kā āzis. Bez ūdens un barības!” Kucēna dzīve kaimiņienes privātmājas pagalmā satrauc daugavpilieti

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

Pievienot komentāru

Daugavpils iedzīvotāja ziņo par ilgstošu cietsirdību pret suni kaimiņienes pagalmā, kādēļ cieš dzīvnieks un apkaimē dzīvojošie.

Jevgēnija dzīvo privātmājā Daugavpilī, Vidzemes ielā. Viņu ilgstoši satrauc notiekošais kaimiņienes Natālijas mājas pagalmā. Sieviete stāsta, ka kaimiņiene ilgstoši cietsirdīgi izturas pret savu neliela izmēra suni, kuram septembra sākumā bija viena gada dzimšanas diena.

Ja agrāk kucēns tika turēts mājā, tad kopš vasaras vidus, kā stāsta Jevgēnija, ķepainis pārsvarā uzturas ārpus mājas, privātmājas pagalmā, kur dzīvniekam neklājoties viegli.

Jevgēnija no sava nama loga iemūžinājusi satraucošu ainu: dažādās dienās ilgstoši suns privātmājas pagalmā ticis piesiets ļoti īsā pavadā. Šādā situācijā dzīvniekam nebija nodrošināta piekļuve ūdenim un barībai. Iemūžinātajās video liecībās redzams, ka suns šādās situācijās ir ļoti nemierīgs.

Jevgēnija
uztraucas par kaimiņienes suni un sava miega kvalitāti

Viņš sēdēja arī naktī, piesiets kā āzis. Rēja, gaudoja, skrēja pa apli. Tāpat redzēju un fiksēju, kā cilvēks sit suni pagalmā, nodevu video policijai. Viņam tur ārā ir arī būda, bet tajā viņš ieiet reti. Nezinu, kāpēc. Citkārt suns sēž lietū viens pats, pamests. Protams, tādas dzīves dēļ viņš ries un gaudos.

Atstāts pagalmā, ķepainis regulāri rej un gaudo gan naktī, gan dienā, stāsta Jevgēnija. Par riešanu teju 20 reižu ziņojusi pašvaldības policijai. Tāpat pati centusies sarunāties un aizrādīt kaimiņieni par nepieciešamību labāk rūpēties par suni, lai nekaitētu dzīvniekam un apkārtējiem tomēr komunikācija bijusi nesekmīga.

Kaimiņiene noraida pārmetumus

Jevgēnija
uztraucas par kaimiņienes suni un sava miega kvalitāti

Viņa man tā arī uzrakstīja: ”Novēlu tev labu vīru, tad būs labāks miegs naktī!”. Man reāli traucē. Viņš var riet vairākas stundas naktī, es nevaru pagulēt, bet man no rīta pulksten 7 jau jābūt pie stūres. Kad braucu, man daudzi signalizē, jo es guļu pie stūres. Nesen gandrīz notriecu gājēju.

Jevgēnija uzskata, ka kaimiņienei Natālijai suns ir apgrūtinājums, kurš netiekot nedz socializēts, nedz par viņu tiek pienācīgi gādāts.

Dienā, kad Daugavpilī viesojas ”Bez Tabu”, suni pagalmā nemana, ķepaiņa saimniece Natālija nevēlas stāties kameras priekšā. Telefonsarunā viņa noliedz pārmetumus.

Natālija
suņa saimniece

Viņa [kaimiņiene] nedaudz slimo, manuprāt. Nestrādā, ar trim bērniem. Viņai grūti, dzīve garlaicīga, darīt nav ko.Viņas uzņemtie video ir nelikumīgi. Viņai nav tiesību filmēt. Sunītim viss kārtībā! Dzīvo, ir barība, ūdens. PVD bija vizītē, novērtēja ar ”5+”. Runājot par riešanu un traucēšanu, ziniet, nevienam citam apkaimē netraucē, te ir vairāki suņi, kuri rej, bet, redz, traucē tikai mans suns.

Ar suņa audzināšanu neapmierinātā Jevgēnija gan uzsver, ka citi suņi tik regulāri un ilgstoši nerej, turklāt Natālijas suns ”ganās” tieši pie Jevgēnijas mājas logiem.

Jevgēnija sūdzējusies arī Pārtikas un veterinārajā dienestā (PVD), kas veicis pārbaudi kaimiņienes Natālijas īpašumā. Pārbaudē konstatēts, ka suns nav reģistrēts Lauksaimniecības datu centrā, citi labturības pārkāpumi nav konstatēti, informē PVD inspektore Elizabete Lapeško.

Ņemot vērā kaimiņienes iesniegumus, PVD gan nolēmis uzsākt administratīvo lietvedību par suņa labturības pārkāpumiem.

Elizabete Lapeško
PVD pārstāve

Administratīvā lietvedība uzsākta, jo suns bija piesiets ļoti īsā pavadā bez iespējas piekļūt ūdenim un barībai.

Pēc PVD vizītes saimniece sunim pagalmā nodrošinājusi brīvāku pārvietošanos.

Jevgēnija apgalvo, ka nesen saimniece suni palaidusi savā vaļā, viņš centies iekļūt Jevgēnijas īpašumā. Kad Jevgēnijas nepilngadīgā meita centusies atgaiņāt suni, ķepainis viņu sakodis. Kā pierādījumu Jevgēnija uzrāda fotoattēlus, kuros fiksēts kodums. Par košanu lietvedību uzsākusi Valsts policiju. PVD nav sācis pārbaudīt suņa agresiju, jo dienests nav saņēmis informāciju no likumsargiem, teic PVD pārstāve Lapeško. Lapeško vien informē, ka PVD pārliecinājies, ka suns ir vakcinēts pret trakumsērgu.

Lūgta komentēt pārmetumus par suņa košanu kaimiņienes bērnam, dzīvnieka saimniece atbild: ”To skaidro policija. Tur ir viena zoba kodums. To redzēja tikai viņas bērni. Nav zināms, vai to izdarīja mans suns.”

Par daudzajām sūdzībām par suņa riešanu un konstatēto trokšņošanu izsaukumos Daugavpils pilsētas pašvaldības policija informējusi Daugavpils pilsētas domes Administratīvo komisiju, kuras pārstāvji drīzumā aicinās suņa saimnieci uz paskaidrojumu sniegšanu.