28 komentāri

Viens suns smagi sakosts, cits – pat nogalināts. Cietis arī vismaz viens cilvēks. Šāda ir asinskāra suņa bilance Carnikavas novadā, Siguļu ciemā.

Tā vietā, lai ziņotu par bīstamību uzraugošajām iestādēm un apturētu asins pirti, Carnikavas novada amatpersonas piesedz saimniekus, tādējādi dodot zaļo gaismu aizvien jauniem uzbrukumiem.

Cilvēks vai dzīvnieks – nešķiro

Pirms trijiem gadiem Siguļu ciemā līdz nāvei sakoda Baibas suni, nelielu papilona šķirnes kucīti Bellu. Agresīvais vācu aitu suns pārlēca pār savas teritorijas žogu, trieca zobus trīs kilogramus smagā suņuka ķermenī.

Sakoda arī Baibas radinieci, kura centās paglābt dzīvnieku. Papilona meitenīti teju pārkoda uz pusēm, sadragājot iekšējos orgānus, nāve iestājās uzreiz.

Šogad šis pats agresīvais vācu aitu suns plosīja vēl vienu Baibas suni, pirms trijiem gadiem nokostās papilona kucītes atvasi, suņu puiku Ferro.

”Ferro sagrāba aiz muguras un purināja. Viņam bija pārrauta visa mugura, bija vaļā āda. Es pat nesapratu, kā var tā nonākt āda. Nesapratu, vai tā ir apēsta vai izgrauzta. Aizbraucot pie daktera, dakteris ādu novilka kā krekliņu pār galvu,” šausmas atminas Baiba.

Foto

Par laimi, Ferro ir sveiks un vesels, šķietami atguvies, bet apmatojums vairs neaugšot. Tomēr, kā stāsta citi Siguļu iedzīvotāji, suns esot uzbrucis arī bērniem.

Elīza, Siguļu iedzīvotāja

Vienreiz mēs gājām, suns baigi ārdījās un tika no sētas ārā, un sāka mums skriet virsū. Es meitai uzreiz priekšā metos. Nenormāli skaļi bļāvām, suns nobijās un vienkārši aizskrēja prom. Es biju ar meitu. Automātiski, protams, metos meitai priekšā. Ja kož, lai kož man!

Roka roku mazgā

Pirms trijiem gadiem agresīvā suņa uzbrukumu izmeklēja Carnikavas novada domes Administratīvā komisija. Ar toreizējo komisijas priekšsēdētāju Gunāru Dzeni priekšgalā tā par suņa nogalināšanu un cilvēka sakošanu saimniekiem – Valentīnai un Ārim Liepiņiem – piesprieda naudas sodu 50 latu apmērā.

”Par atkritumu izmešanu Carnikavas novadā sods ir no 70 līdz 700 eiro. Tas nozīmē, ka cilvēka veselība, suņi, vispār dzīvība šeit tiek vērtēta zemāk par atkritumiem! Tas mani laikam aizvainoja tā, ka man nebija vārdu!” sašutusi ir Baiba.

Jāatzīmē, ka nesenākās nelaimes varēja nenotikt, ja pašvaldības darbinieki pirms trijiem gadiem būtu ziņojuši Pārtikas un veterinārajam dienestam (PVD) par to, ka suns apdraud citus, kā to paredz likums.

Klusēšana un maigais sods, iespējams, skaidrojams ar to, ka agresīvā suņa saimniece ir ilggadēja pašvaldības aģentūras ”Carnikavas komunālserviss” darbiniece. Savukārt Administratīvās komisijas priekšsēdētājs pirms trijiem gadiem bija aģentūras direktora vietnieks Gunārs Dzenis.

Pēc Ferro sakošanas šogad Administratīvā komisija atkārtoti lems par saimnieku saukšanu pie atbildības, savukārt PVD vētīs, vai atzīt par bīstamu asinskāro suni, kā rezultātā iespējama eitanāzija vai sterilizācija.

Lasi vēl