Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

24 komentāri

Trīs gadus vecā Elfa ir vienīgais suns Latvijā, kas īpaši apmācīts, lai ikdienu atvieglotu cilvēkiem ratiņkrēslā. Elfu apmācījusi servisa suņu biedrība “Teodors”, kas kopš pagājušā gada aprīļa Elfiņu, kā to mīļi sauc Baiba, norīkojusi par Baibas asistentu.

Baiba ar savu suni-asistentu pavada 24 stundas dienā septiņas dienas nedēļā. Viņas ir nešķiramas, un atšķirībā no suņa-pavadoņa suns-asistents palīdz veikt arī dažādus ikdienas uzdevumus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Elfa savai saimniecei palīdz apģērbties, ieslēdz, izslēdz gaismu, padod priekšmetus, kā arī atver durvis. Bija nepieciešami aptuveni 2 gadi, lai būtu skaidrs, ka Elfa ir gatava kļūt par Baibas asistenti.

No citiem suņiem Elfa atšķiras ar sarkanu vestīti, uz kuras angļu valodā ir brīdinošs uzraksts: ”Neaiztikt! Neuzrunāt! Neveidot acu kontaktu”.

Tas nepieciešams, lai nenovērstu Elfas uzmanību no viņas tiešajiem darba pienākumiem. Baiba ar Elfu dodas arī savās ikdienas gaitās – uz veikalu, tikšanos un citur. Atgriežoties no kādas pastaigas mājās, Elfas veselības stāvoklis strauji pasliktinājies.

Baiba
Elfas draudzene

Mēs domājām, ka būs gana, ja viņa pēc pastaigas pabradās pa tīru sniegu, bet tā nenotika. Viņa salaizījās sāli un ķīmiju.

Elfa sāka vemt, gandrīz katru dienu vēma. Analīzēs noskaidrojām, ka ir aknu bojājums no ķīmijas un sāls. Cita iemesla nav, pārtika ir tā pati, ko lietojam visu laiku.

Elfa ārstējās divas nedēļas, kuru laikā pie sistēmas tika pavadītas 3 dienas. Baibai vienatnē nācās doties uz konferenci Beļģijā. Baiba vēlas brīdināt ikvienu suņu īpašnieku, lai pievērstu īpašu uzmanību četrkājaino draugu ķepām. Pēc atveseļošanās Elfas ķepas gan pirms, gan pēc pastaigas pa pilsētas ielām tiek ieziestas ar īpašu ziedi.

Rīgas domes Satiksmes departamentā un lielākajā namu apsaimniekotājā “Rīgas namu pārvaldnieks” norāda, ka ielu un trotuāru kaisīšanai tiek izmantotas tikai smiltis un sāls. Nekādi ķīmiski piemaisījumi netiekot pievienoti.

Vetārste Undīne Ore norāda, ka liels sāls daudzums dzīvniekam ir bīstams. Dzīvnieku saimniekiem īpaša uzmanība jāpievērš suņu ķepām.

Undīne Ore
“Mazo brāļu hospitālis” vetārste

Ja ķepas netiek nomazgātas, suns var sāli salaizīties. Sāls nonāk gremošanas traktā un piesaista šķidrumu no šūnām, tas izraisa tālākejošus bojājumus.

Dzīvniekam var rasties drudzis, vemšana, reiboņi, asiņaina caureja.

Par laimi, šāda veida saslimšana nav izplatīta, to drīzāk varētu uzskatīt par retumu, taču jābūt piesardzīgiem, lai novērstu jebkādu risku. Speciāliste iesaka ķepas apstrādāt ar īpašām ziedēm, taču, ja suns ļauj, labāk izvēlēties īpašus zābaciņus.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl