Saldus centrā masveidā nogalina bebrus. Pašvaldība par to piemaksā medniekam

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

3 komentāri

Caur Saldu tekošo Cieceres upi iecienījuši peldētāji, grauzēji bebri. Kaut medību likumā noteikts, ka pilsētu teritorijās ir aizliegts medīt, vietvara katru mēnesi piemaksā medniekam, lai bebri tiktu izķerti.

Saldū dzīvojošais Dzintars kļuva par liecinieku tam, ka no Cieceres puses nākusi pavisam nelāga smaka. Galu galā, vīrietim izdevies pamanīt, ka pa upi dreifē bebra līķis, kas bijis saspiests lamatās.

Saldenieks vērsies vietvarā, kas uz notikuma vietu nosūtījusi atbildīgo mednieku. Bebra līķis no upes tika izcelts un aizvests, tajā brīdī Dzintars uzzinājis, ka pašvaldība ļoti cītīgi cenšas likvidēt bebrus, kuri iepeld pilsētas teritorijā.

Dzintars
Saldus iedzīvotājs

”Nesaprotu, kādēļ pilsētas teritorijā izmanto lamatas. Tās ir upes lamatas, no krasta tās nemaz nevar redzēt. Kāpēc tas ir vajadzīgs?”

Kad ”Bez Tabu” vēršas pie Saldus domes priekšsēdētāja, viņš sākotnēji par bebru medībām pilsētas teritorijā ir izbrīnīts, tādēļ piezvana savam padotajam, lai noskaidrotu detaļas. Izrādās, – medniekam mēnesī par bebru ķeršanu tiek maksāti 150 eiro (bebru medību sezonas laikā). Pagājušajā medību sezonā pilsētas centrā izdevies izķert 20 bebrus. ”Kad lamatas tiek uzstādītas, tās katru dienu tiek pārbaudītas, lai bebrs ilgstoši neatrastos lamatās. Tie (bebri) pilsētai nodara postījumus. Mēs pilsētā nešaujam,” stāsta vietvaras priekšsēdētājs Māris Zusts.

Valsts meža dienesta Medību daļas vadītājs Valters Lūsis norāda, ka pašvaldības organizētās un apmaksātās medības nav likuma pārkāpums. Pašvaldības medību komisija var pieņemt lēmumu, kas pieļauj atkāpi no medību likuma. Šādos gadījumos būtu jāpārdomā iespēja uzstādīt brīdinošus uzrakstus par upē izvietotajām lamatām.

Foto

TOP komentāri

 • Juris
  +1 +1 0

  Juris

  Riga ar vajag tos bebrus likvidet,bet kulturali ar muzonu.Tur jau pie ta kanala ir kafuska.vajag vel kadas nu tris un medijumu trofeju bodi ar bebru vestitem,puskazokiem,kazokiem lielam zopam.A tajas kafuskas izsmalcinatus maltisu mackatajus.Tikkai ne tos bej gans.Tur rindas staves,kur iespeja eiropas citadeles sirdi medit,baudit medijumu un savakt jaugatavu trofeju!
 • emma
 • Andrzej Nemberg
  0 0 0

  Andrzej Nemberg

  Cilvēki posta planētu. Arī lūdzu - iznīcināt. Līdz pēdējam. Man nebūtu NEKĀDU pretenziju. Pilnīgi nekādu. ?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl