“Sajūta, ka guļam kopā ar žurkām!” Kaimiņiene deviņstāvu nama pagrabā ierīkojusi kaķu SPA, kas kļuvis grauzēju perēkli

Staiceles ielas nama iedzīvotāji Rīgā noguruši no bezjēdzīgās cīņas ar žurkām. Grauzēji tā apsēduši namu, ka, ieraugot no darba mājās pārnākam iedzīvotājus, pat nesatrūkstas! Tos brīvi var sastapt kāpņu telpā, pie lifta šahtas un pagrabā.

Atpakaļ uz rakstu

9 komentāri

 • Hmm
 • Kristine Rutule

  Kristine Rutule

  Protams, es neesmu vairs tajā vecumā, kas tic Toma un Džerija (tas gan laikam bija pele) mūžīgajām cīņām, bet pēc būtības apgalvot, ka “kaķi vainojami pie grauzēju dzīvošanas mājā”? WTF?! Varbūt Rīgas namu pārvaldnieka pārstāvis @ Krists Leiškalns un Bez Tabu sižeta autore @Alise Kubiloviča & producente @Diāna Logina varētu aptaujāt / nointervēt kādus dzīvnieku jomas speciālistus vai kaut palasīt Kamī Mēri?
  Turklāt – tā kā sižetā NEVIENU reizi tā arī žurkas netika manītas, vai tiešām sižets bija jāveido ar uzsvaru uz bezsaimnieku kaķu barošanu? Pagriežam stāstu kā gribam? Žurkas varbūt nav (varbūt ir, bet citu iemeslu, piemēram, laikā neizvestu atkritumu tvertņu, dēļ), bet ar tām baidām, lai iedzīvotājos, kas jau tā neieredz bezsaimnieku (lasīt – savu līdzcilvēku izmestos) dzīvniekus, radītu vēl lielāku naidu pret bezpalīdzīgajiem uz ielas dzīvojošajiem kaķiem?
  Man pieredze. Divi stāsti.

  Pirmais. Kopš brīvprātīgi piespiedu kārtā arī es kļuvu par galveno mūsmājas kaķu kolonijas aprūpētāju, arī manas mājas pagrabā ir iekārtotas divas telpas kaķiem. “Kaķu viesnīca” – kā ņirgājās sižetā. Telpa ēdināšanai un telpa gulēšanai.
  Tikai manā gadījumā šo, no pārējā pagraba norobežoto, telpu iekārtošana bija vairāk pārvaldnieka (mums par laimi ir DZĪB) lūgums, nevis mana iniciatīva. Tas bija kompromisa variants, lai kaķi nestaigātu pa visu pagrabu – koplietošanas telpām.
  Iet otrais gads, kad kaķi pagrabā tiek baroti tikai vienā konkrētā vietā. Tā kā mēdzu doties arī prom no mājas uz vairākām dienām, tad nereti ēdinātavā saberu pilnus lielos traukus, lai kaut sausā barība tur stāv uz nedēļu.
  Vai es baroju žurkas? Nedomāju viss.
  Abas telpas tiek regulāri uzkoptas. Un ne žurkas, ne to izkārnījumus šajās telpās neesmu manījusi.

  Un tagad otrais - pats smieklīgākais – man ir klients, kam pieder Rīgas namu pārvaldnieka apsaimniekots dzīvoklis prestižā Rīgas rajonā. Pirms pāris gadiem ēkas 1.stāvā ierīkoja restorānu – dārgu, populāru, pieprasītu. Pie pašas mājas stāv atkritumu tvertnes, kuru skaits līdz ar restorāna ievākšanos, protams, tika palielināts. Lieki piebilst, ka kolonijas kaķu konkrētajā mājā nav. Pēc mēneša klienta īrnieki sāka sūdzēties, ka dzīvoklī parādījušās žurkas, visur žurku izkārnījumi, dzīvokļa sienās izgrauzti caurumi. Lika indes līdz lauza līgumu. PVD tika informēts, tas nedarīja neko, atskaitot restorāna apmeklēšanu, iepriekš par to restorānu brīdinot :D Rīgas namu pārvaldniekam iesniegumus rakstīju divas reizes, lai šie kaut ko sāktu vispār darīt. Beigās RNP vainu novēla uz augšējā stāva dzīvokli, kurā neviens nedzīvo. It kā tajā savairojušās žurkas. No ārzemēm izsauktie kaimiņi gan to noliedza. Bet stāsts ne par manu klientu. Stāsts par to, ka Rīgas namu pārvaldnieks vienmēr atradīs, ko vainot. Šajā gadījumā kaķus, kas tur vispār “ņipričom”.

  Ja ir žurkas, meklējiet iemeslus, nevis vainojiet kaķus!
 • Līga

  Līga

  Rīgas Namu pārvaldnieks visu pareizi pateica. Žurkas vairojas, jo pagrabā ir brīvi pieejams ēdiens. Diemžēl, šādu situāciju esmu pieredzējusi un žurkas beidza dzīvot un traucēt, kad vietēja kaķu tante pārvācās un neviens vairs nebaroja kaķīšus.Vienigais man grūti iztēloties, kā kundze ,kas baro kaķus var uzturēt savu dzīvoklī pietiekami tīru un neatstāt visur saliktus barības traukus. Tur taču žurkas arī tiek klāt. Un vai tad spilveni un segas pagrabā nevar radīt uguns nedroīšu situāciju?
  Saprotu ļoti labi, ka nabaga kaķīšiem nav kur palikt, bet taču var parūpēties par viņiem civilizētā veidā.
  Veiksmi nama iedzīvotājiem! Ar kaķu tantēm vienas vienīgas problēmas...
  • Kristine Rutule

   Kristine Rutule

   Mīļā Līga. Ja pagrabā nebūtu kaķu barotavas, tad RNP teiktu, ka vainīgs kaimiņš, kurš dzīvo ārzemēs un dzīvokli atstājis tukšu. Tā diemžēl RNP strādā (man kā juristei ar viņiem ir n-tās tiesas. Diemžēl. Vienmēr vainīgs kāds cits.)
 • Artūrs

  Artūrs

  :D kādu cilvēku balsis kaķu tante ir vēl dzirdējusi, kuri teica ka jābaro kaķi :D
 • ome

  ome

  Tas vispār ārprāts,viņa 7 stāvā brīvā kāpņu laukumiņa ir ierīkojusi aizslēdzamu kaķu barības noliktavu,ja žurkām pietrūkst tās meklē citur Kaķi jau žurkas neēd,drīz noēdīs pašus kaķu vai sāks mūs skrubināt.Tur no rīta agri jau deg elektrība par ko maksāju es un visi no savas mazās pensijas.Tie skaistie spilveni un segas man liek domāt ko citu?Arī aizdomas ka pagraba durvis apsistas ar skārdu,cik lepni?
 • Janka

  Janka

  Šajā gadījumā pagrabs ir tehniskā telpa, kas arī ir kopīpašums. Iedzīvotajiem tur nav ko meklēt, tikai santehniķim. Piekaramo atslēgu priekšā un viss (kaķus pa priešu izmāna ārā), citādi sanāk, ka viena vecene diktē visiem savus noteikumus.
 • mužiks

  mužiks

  Vienmēr vainīgi tie, kuri nevar sevi aizstāvēt. Ja jau sieviete uztur gan kaķus, gan ļoti daudz žurku (pēc raksta var saprast, ka ļoti, ļoti daudz) tad, jautājums, kur viņa ņem līdzekļus? Tāpēc, apklustiet klabekļi, ka kaķi pie žurku populācijas vainīgi. Atcerieties, to, ko jūs nodarīsiet mazākajiem brāļiem, tiks nodarīts jums.
 • Anete

  Anete

  Nedo dies' kaut kas slikts ar tiem kaķiem notiks , dēļ kāda muļķa kurš šo situāciju nevēlēsies risināt kā kārtīgam, pasauli mīlošam cilvēkam pienākas, nevis pabirai.. lai katram egoistiskajam kretīnam viss pretī divkārši.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!