“Sajūta, ka guļam kopā ar žurkām!” Kaimiņiene deviņstāvu nama pagrabā ierīkojusi kaķu SPA, kas kļuvis grauzēju perēkli

Diāna Logina

Autors: Diāna Logina

Bez Tabu raidījuma producente. Atbild par Bez Tabu saturu un komandas darbu.

9 komentāri

Staiceles ielas nama iedzīvotāji Rīgā noguruši no bezjēdzīgās cīņas ar žurkām. Grauzēji tā apsēduši namu, ka, ieraugot no darba mājās pārnākam iedzīvotājus, pat nesatrūkstas! Tos brīvi var sastapt kāpņu telpā, pie lifta šahtas un pagrabā.

Pirmā stāva iemītnieki stāsta, ka, dzirdot naktīs par žurku pīkstēšanu, graušanu, lodāšanu, sajūta esot neaprakstāmi pretīga. Turklāt visu mājas kāpņu telpu ir pārņēmis žurku radītais smārds.

“Rīgas namu pārvaldnieks” pārstāvis Krists Leiškalns nenoliedz, ka grauzēju problēma mājā esot, taču par tās cēloni sauc kaķu māju, kas ierīkota pagrabā. Tur žurkām tiekot nodrošināts nepārtraukts barības avots. Apsaimniekotāja pārstāvis min dažādus risinājumus, kas piedāvāti iedzīvotājiem, taču pagaidām tie dzirdīgas ausis nav sasnieguši. Arī deratizācijas pasākumi nav snieguši vēlamos rezultātus, jo daļu no izliktajām indēm likvidējot pagraba “kaķu mājas” saimniece.

Intriga ir liela, “Bez Tabu” dodas novērtēt situāciju deviņstāvu nama pagrabtelpā. Ieraudzītais pārspēj jebkādas “ekspektācijas”! Izskatās, ka kāds tur ir ierīkojis kaut ko līdzīgu kaķu viesnīcai vai SPA. Ir atsevišķa guļamzona, ēdamzona un pat rotaļu stūrītis. Kaķiem nepārtraukti tiek nodrošināta dažādu veidu barība, gan konservi, gan sausā barība. Protams, arī ūdens. Kaķu kolonijas pārstāvji, kas iedzīvotājas sarūpēto spēj novērtēt, te var atpūsties matračos un siltās segās. Diemžēl nama sētniece apstiprina, ka tieši te viņa daudzkārt redzējusi pie vienas bļodas ēdam gan kaķus, gan žurkas.

“Bez Tabu” izdodas satikt sievieti, kura uztur kaķu koloniju, – viņa žurkas pagrabā neesot redzējusi, un savus kaķīšus turpināšot barot, jo tiem ziemā laukā esot auksti! Paņemt šos kaķus un rūpēties par tiem savā dzīvoklī sieviete atsakās, jo viņai ar dzīvesbiedru jau esot seši peļu junkuri! Arī risinājumam, ka pie mājas ārpusē tiek uzstādītas papildu kaķu mājas, viņa nepiekrīt.

Pēc vairākkārtējas mājas apsekošanas “Rīgas namu pārvaldnieka” pārstāvji konstatējuši, ka tieši kaķi ir vainojami pie grauzēju dzīvošanas mājā. Tas tikai nozīmē, lai žurkas likvidētu, iedzīvotājiem bus jāvienojas un jālemj par kaķu mājas pārvietošanu ārpusē.

TOP komentāri

 • Janka

  Janka

  Šajā gadījumā pagrabs ir tehniskā telpa, kas arī ir kopīpašums. Iedzīvotajiem tur nav ko meklēt, tikai santehniķim. Piekaramo atslēgu priekšā un viss (kaķus pa priešu izmāna ārā), citādi sanāk, ka viena vecene diktē visiem savus noteikumus.
 • ome
  +6 +5 -1

  ome

  Tas vispār ārprāts,viņa 7 stāvā brīvā kāpņu laukumiņa ir ierīkojusi aizslēdzamu kaķu barības noliktavu,ja žurkām pietrūkst tās meklē citur Kaķi jau žurkas neēd,drīz noēdīs pašus kaķu vai sāks mūs skrubināt.Tur no rīta agri jau deg elektrība par ko maksāju es un visi no savas mazās pensijas.Tie skaistie spilveni un segas man liek domāt ko citu?Arī aizdomas ka pagraba durvis apsistas ar skārdu,cik lepni?
 • Līga
  +5 +3 -2

  Līga

  Rīgas Namu pārvaldnieks visu pareizi pateica. Žurkas vairojas, jo pagrabā ir brīvi pieejams ēdiens. Diemžēl, šādu situāciju esmu pieredzējusi un žurkas beidza dzīvot un traucēt, kad vietēja kaķu tante pārvācās un neviens vairs nebaroja kaķīšus.Vienigais man grūti iztēloties, kā kundze ,kas baro kaķus var uzturēt savu dzīvoklī pietiekami tīru un neatstāt visur saliktus barības traukus. Tur taču žurkas arī tiek klāt. Un vai tad spilveni un segas pagrabā nevar radīt uguns nedroīšu situāciju?
  Saprotu ļoti labi, ka nabaga kaķīšiem nav kur palikt, bet taču var parūpēties par viņiem civilizētā veidā.
  Veiksmi nama iedzīvotājiem! Ar kaķu tantēm vienas vienīgas problēmas...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl