Rumbulas mazdārziņos, iespējams, ierīkota nelegāla suņu audzētava! Atbildīgie dienesti bezspēcīgi

Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

9 komentāri

Suņi, kaķi, pīles, zosis, skunkss, papagailis, jūrascūciņas, truši, cūka, kaza. Dzīvnieku uzskaitījums, kurus Rīgas pašvaldības policija atrada pērn mazdārziņos. Gribētos ticēt, ka pēc likumsargu viesošanās viss mainījies, bet kas to deva.

”Pirms gada Rumbulas mazdārziņos atklāja suņu audzētavu, kurā atrada aptuveni 20 dzīvniekus mazā teritorijā. To vietu apsekoja gan Rīgas pašvaldības policija, gan Pārtikas un veterinārais dienests, bet viss turpinās. Dzīvnieku bari tur ir vēl joprojām.”

Kad mazdārziņos ierodas Bez Tabu filmēšanas grupa, kļūst skaidrs, ka īsti nekas nav mainījies. Aiz žoga redzami vairāki gan lieli, gan mazi suņi, vistas, truši, kazas, zosis un kaija. Un tas ir tikai tas, kas redzams atklāti.

Stāvot mājas tuvumā, dzirdams, ka sētā esošo suņu saceltajam ļembastam piebalso vairāki ēkā esoši un, visticamāk, maza izmēra esoši rējēji. Teritorijā grozās vīrietis, kurš uzrunāts tēlo, ka neko nezina.

 • Žurnālists: Ko Tu te dari?
 • Vīrietis: Saimnieces nav mājās.
 • Žurnālists: Ko Tu te dari?
 • Vīrietis: Strādāju.
 • Žurnālists: Kam pieder dzīvnieki?
 • Vīrietis: Mums. Ne visi.

Viņš saka, ka lielākā daļa dzīvnieku pieder īpašuma saimniecei.

Jau iepriekš viņš publiski izteicās, ka īpašniecei, kura ir viņa sieva, pieder kinoloģijas klubs “Kanis-A”. Tas, ka sievas nav mājās, ir meli. Pie šķūņa mīdās ķīniešu cekulainais suns.

Pēkšņi paveras durvis, un kāds dzīvnieku ielaiž ēkā. Pēc brīža no bēdīgā paskata celtnes iznāk divas sievietes. Vienai rokās ir mazais suns, otra savu vaigu apskatei nerāda, bet nedaudz pagrozījusies improvizētajā krātiņā atkal pazūd šķūnī un notiekošo vēro no tā.

”Es esmu paziņa. Atnācu palīgos pabarot dzīvniekus. Kam pieder dzīvnieki? Šis ir manējais. Pārējie? Tai un vēl vienai sievietei.”

Viņa pastāsta, ka ir jau pieminētā kinoloģijas kluba biedre un arī darbojas ar suņiem, kuri esot pieci. Tā nav patiesība. Bez Tabu uz šejieni izsauc gan Rīgas pašvaldības policiju, gan Pārtikas un veterināro dienestu. Likumsargu klātbūtnē sievietes turēto un nosaukto suņu skaits pieaug.

 • Žurnālists: Cik Jums tur ir suņu?
 • Sieviete: Tur ir pieci bulmastifi un ķīnieši.
 • Žurnālists: Cik?
 • Sieviete: Manējais, dēla un meitu. Četri!

Šī informācija PVD pārstāvjiem ir jaunums, jo kundze ir reģistrējusi mazāku skaitu suņu. Gan likumsargiem, gan dzīvnieku uzraugiem abas adreses ir labi zināmas, tās apsekotas ne reizi vien. Iekšā ēkās nevienu nelaiž, jo gan vīrietis, gan šķūnī esošā sieviete pēkšņi kaut kur pačib.

Ēkās ar varu ielauzties PVD pārstāvji nedrīkst. Pirms gada pašvaldības policisti konstatēja, ka iekšā telpās bija aptuveni piecus centimetrus bieza mēslu kaudze uz grīdas, pamatīga smirdoņa, laukā esošie dzīvnieki turēti krātiņos. Izsaukts PVD, kuri konstatē, ka ar dzīvnieku veselību un papīriem viss bijis kārtībā, saimniekiem uzdots sakārtot teritoriju.

Gundars Simanovičs
PVD Rīgas pilsētas pārvaldes vadītājas vietnieks

Diemžēl, bet no uzdotajiem darbiem teritorijas īpašnieki ir paveikuši tikai pusi. Nāksies viņus atkal saukt uz pārrunām, un, ja konstatēsim pārkāpumus, uzsāksim administratīvo lietvedību.

Un kā ar aizdomām, ka abi nāburgi, iespējams, nodarbojas ar kucēnu pavairošanu? Pierādījumu šobrīd nav.

TOP komentāri

 • Aris Ramats
 • Blusa
  +5 +2 -3

  Blusa

  Mūžīgi impotentais pvd. Nevis nevar, bet negrib. Tad vai nu vadītājam jāatkāpjas, vai viņš jāatlaiž, jo šāda nekompetence vairs nav tikai atsevišķu pvd inspektoru īpatnība, bet gan konsekventa pvd darbība. ATLAIST!!!
 • Anonims
  +2 +2 0

  Anonims

  Bet sludinājuma portāla ss.com stāv pārdošanā viņas suņi(250€) Lūdzu(zvaniju pirms 3 nedeļām). Un zvanot ,sieviete(kura redzama un deva interviju)paskaidro ka viņai pārdošanā ir daudz ķīnas cekulaino suņu-pēc izvēles un tiek plānotas vel vismaz 3 metieni. Visi esot ar ciltsrakstiem(kas ar cilstrakstiem-1000€,kas ir brāķis-250€) un viss ir kārtībā.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl