Rakstniece Dace Rukšāne vairākkārt aci pret aci tikusies ar vilkiem

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Pieredzējusi TV3 "Bez Tabu" žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un problēmu risināšanā. Veido sizetus par dažādām tēmām. Rūpīgi iedziļinās katrā stāstā un rod risinājumus pat sarežģītām konfliktsituācijām. Palīdz novērst netaisnību.

5 komentāri

Rakstniece un publiciste Dace Rukšāne dzimusi un augusi Rīgā, taču nu jau pāris gadus dzīvo laukos un ir viena no laimīgajām, kurai izdevies redzēt vilkus, turklāt ne reizi vien.

Ieraugot vilkus, Dace bijusi sajūsmā, un mīlestību pret šo dzīvnieku nav mazinājuši pat pelēču posta darbi: aiznesuši gan pašas suni, gan kaimiņu.

Daces Rukšānes pirmā satikšanās ar vilkiem bijusi jau pusaudzes 14 gadu vecumā, kad, jājot zirga mugurā, sastapusies ar septiņiem vilkiem. Zvēri nav uzklupuši, taču zirgs satrakojies.

Valsts meža dienesta un Valsts mežzinātnes institūta “Silava” pārstāvji stāsta, kādas ir šā dzīvnieka īpatnības, vai uzklūp cilvēkam, cik pelēču ir Latvijā. Izrādās, vilku skaits Latvijā jau gadiem neesot nedz būtiski palielinājies, nedz samazinājies.

Vilku nomedīt nemaz neesot tik vienkārši, jo ir gudrs un piesardzīgs dzīvnieks. Katru gadu tiek nomedīti 250-300 vilki.

5 komentāri