3 komentāri

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD), pārbaudot raidījuma Bez Tabu informāciju par iespējamiem pārkāpumiem trušu pilsētiņā Bauskas novada Codes pagastā, konstatējis bezatbildīgu dzīvnieku īpašnieka rīcību, nenodrošinot saslimušajiem dzīvniekiem savlaicīgu veterinārmedicīnisko aprūpi, tādējādi atstājot tos bezpalīdzīgā stāvoklī un veicinot slimības izplatību.

PVD trušu pilsētiņas saimniekam uzdevis nošķirt slimos trušus no veselajiem, likvidēt slimos dzīvniekus un vakcinēt veselos (bez klīniskām pazīmēm), lai tos pasargātu no saslimšanas.

Tomēr, ņemot vērā, ka visi truši dzīvoja kopā, vakcīna varētu nepasargāt no saslimšanas tos trušus, kuri jau ir inficējušies, bet vēl neuzrāda klīniskās pazīmes.

Ir uzsākta administratīvā lietvedība, sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols. PVD veiks atkārtotu pārbaudi, lai pārliecinātos, vai dzīvnieku īpašnieks ir izpildījis noteikto.

Jāpiebilst, ka miksomatoze ir akūta infekcijas slimība, ar kuru slimo truši, zaķi, šinšilas u.c. zaķveidīgie dzīvnieki. Infekcijas avots ir slimie, pārslimojušie dzīvnieki, no slimiem trušiem iegūtās ādas, inficēta barība dzeramais ūdens, apkopes priekšmeti. Kā infekcijas avots var būt ar vīrusu inficētie asinssūcēji kukaiņi.

Slimība ilgst 4 līdz 5 dienas. Līdz pat 90% no saslimušajiem dzīvniekiem iet bojā. Slimības ārstēšanai nav pieejami specifiski medikamenti, bet trušu pasargāšanai no saslimšanas ar miksomatozi ir pieejama vakcīna.

PVD iesaka visiem trušu turētājiem katru gadu profilaktiski vakcinēt trušus pret miksomatozi un hemorāģisko septicēmiju.

Atgādinām, ka, Bez Tabu skatītāja pamudināta, raidījuma komanda viesojās trušu pilsētiņā, kur konstatēja novārgušus un slimus dzīvniekus.

Foto

Video

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl