“Policijas bezdarbība!” Ropažu pusē spīdzinātais suns varēja izdzīvot, ja policisti nevilcinātos; vetārsti ceļ trauksmi

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

9 komentāri

Ropažu novadā novārdzināto un vēlāk mirušo suni varēja glābt, ja policija būtu reaģējusi uz sākotnējo ziņojumu par novārtā pamestiem dzīvniekiem dzīvoklī Silakroga ciemā, nevis gaidījuši līdz nākamajam trauksmes zvanam pēc deviņām dienām, sašutuši par policistu bezdarbību ir Latvijas Veterinārārstu biedrībā. “Bez Tabu” turpina šķetināt nežēlīgo dzīvnieku spīdzināšanu Ropažu pusē.

“Bez Tabu” jau ziņoja par diviem Stafordšīras terjeriem, kurus pēc iedzīvotāja ziņojuma Ropažu pašvaldības policija 19. februārī konstatēja dzīvoklī Ropažu novada Silakrogā. Tur suņi bija pamesti vairākus mēnešus pēc tam, kad dzīvnieku turētāji bija devušies dzīvot citur pagājušā gada novembra beigās. Suņi ilgstoši nebija pienācīgi ēduši un dzēruši, abi ķepaiņi bija ļoti nobadināti. Suņupuiku Marko policija atrada guļam uz zemes – bija novārdzis tik ļoti, ka nespēja piecelties. Kamēr kucīte Desilda, saņemot visu nepieciešamo palīdzību, aizvien atgūst veselību patversmē ”Mežavairogi”, suņupuika Marko nomira uzreiz pēc nogādāšanas patversmē. Valsts policijā ierosināts kriminālprocess par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem. “Bez Tabu” pirms mēneša izdevās uzklausīt vienu no dzīvnieku turētājiem, kurš atzina savu vainu un taisnojās, ka kādu laiku pēc dzīvnieku pamešanas dzīvoklī ik pa laikam apraudzījis suņus, viņus barojis, tomēr vēlāk to darījis arvien retāk. Vairāk par nežēlīgo dzīvnieku spīdzināšanu un suņu turētāja taisnošanos kameras priekšā lasi šeit.

Jāatgādina, ka pirms mēneša Ropažu novada pašvaldības policijas priekšnieks Diāns Veličko “Bez Tabu” teica, ka zvans, pēc kura kārtībsargi reaģēja uzreiz, bijis vienīgais. Tāpat Veličko norādīja, ka, ja par cietsirdību pret dzīvniekiem būtu ziņots agrāk, arī tad uzreiz policisti nevilcinātos un glābtu suņus, atdarot aizslēgtās durvis.

Tomēr “Bez Tabu” noskaidrojis, ka mājas iedzīvotājs pirmoreiz par novārtā pamestiem suņiem konkrētajā dzīvoklī policijai ziņojis, deviņas dienas pirms Ropažu kārtībsargi ieradās un atvēra mitekļa durvis. Durvis atdarītas vien pēc otrā zvana.

Šādu policijas nereaģēšanu Latvijas Veterinārārstu biedrībā (LVB) sauc par nepieļaujamu bezdarbību. LVB vadītāja Māra Viduža uzskata, ka, ja policija būtu reaģējusi uzreiz, nu jau mirušo suni varēja glābt.

Māra Viduža
Latvijas Veterinārārstu biedrības valdes priekšsēdētāja

Deviņas dienas situācija netika risināta. Mēs runājam par deviņām dienām, bet kādreiz ir svarīgas minūtes, stundas. Ir nepieciešams ierasties un risināt situāciju. Ja suņi būtu izņemti tajā brīdī [pirms deviņām dienām], suņa veselības stāvoklis būtu citādāks. Mēs aizrādām, ka policijai turpmāk daudz asāk jāreaģē uz šādu informāciju.

“Bez Tabu” sazinās ar Ropažu pašvaldības policijas pārstāvi, kurai mājas iedzīvotājs pirmajā ziņojumā 10. februārī ziņoja par nepienācīgi aprūpētiem suņiem, nosauca arī suņu turētāju kontaktinformāciju. Tomēr policijas darbiniece pārtrauc telefonsarunu, neatbildot uz jautājumiem.

Tāpat LVB, komentējot suņu spīdzināšanu konkrētajā dzīvoklī, publiskā paziņojumā paudusi sekojošo:

”Mūsdienās visā pasaulē arvien lielāku ietekmi iegūst dzīvnieku aizsardzības tiesības un sabiedrība vairs nav tik iecietīga pret gadījumiem par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem un arvien asāk un skaļāk reaģē uz tiem, prasot arī aktīvāku tiesībsargājošo iestāžu iesaistīšanos un atbilstošus sodus vainīgajām personām. Tādēļ arī tiesībsargājošajām iestādēm ir jāspēj gan ātri reaģēt uz informāciju par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem, lai to laikus novērstu, gan veikt atbilstošas izmeklēšanas darbības, lai sauktu vainīgās personas pie atbildības. Suns vai kaķis nav ”tikai dzīvnieks”, tāpēc situācija, kad policija zina par cietsirdību pret dzīvnieku un nereaģē, nav pieļaujama.”

Noskatoties sižetu, uzzini, ko par pārmetumiem par kārtībsargu vilcināšanos saka Ropažu novada pašvaldības policijas priekšnieks Diāns Veličko.
9 komentāri