“Pat nevaru to skatīties!” Agresīva sieviete Ķīpsalā nospārda, iekausta un “pakar” pavadiņā kaķi

8 komentāri

Gaišā dienas laikā Ķīpsalā, mazās Tīklu ielas galā, aculiecinieks novēro neiedomājamu rīcību un cietsirdīgu izturēšanos pret mājdzīvnieku.

Aculiecinieks ievēro kaķi pavadiņā, kurš acīm redzami nevēlas turpināt ceļu šādā veidā. Šķiet, ka saimniece mājdzīvnieku tūdaļ ņems rokās, taču tad seko sitiens. Ar to agresija nebeidzas. Kaķis pretojas no visa spēka. Un tad murrātāja virzienā lido masīvā soma. Minka vēl mēģina ar ķepu pabakstīt kauslīgo saimnieci, bet pats attopas karātavās.

Video autors gan nepagūst nedz aizrādīt sievietei, nedz arī piezvanīt policijai.

Līdzās esošās iestādes apsardzes darbiniece atklāj, ka tajā dienā vēl atradusies atvaļinājumā. Tomēr, ja Māra ieraudzītu ko tādu, viņa momentāni rīkotos – izteiktu aizrādījumu vai zvanītu likumsargiem.

Savukārt “Bez Tabu” sastaptais kādreizējais Latvijas izlases basketbolists un arī vairākas cīņas aizvadījušais bokseris Kaspars Kambala jau iepriekš ievērojis video redzamo sievieti. Toreiz gan viņas rīcība neesot bijusi izteikti agresīva. Tiesa gan, nedaudz vēlāk Kambalas draudzene parādījusi video, kas lika nodrebēt.

Kaspars Kambala
profesionāls sportists

Bez Tabu: Ja atkal redzēsiet, ko darīsiet?

Nu, zini, kā, tā situācija – grūti pateikt. Bet noteikti, ka tāda situācija būs. Es noteikti ietu parunāties, kāpēc, kāpēc tā jādara. Un tad jau redzētu, kā tā situācija izvērstos. Tu jau nekad nevari zināt, kā notiek, kad notiek.

Bez Tabu: Un tad varētu būt arī zvans policijai?

Grūti pateikt, grūti pateikt, kā tas viss atrisinātos. Es domāju, ka viņi zvanītu policijai, un tad mēs varētu izskaidrot, kāpēc viņi ir atbraukuši.

Tikmēr vietējā iedzīvotāja Lidija uzsver, ka agresīvā sieviete noteikti pat nemīl dzīvniekus vai arī bijusi alkohola reibumā. “Nu, es uzreiz izsauktu.. kaut vai policijai piezvanītu. Es pat nesāktu ar viņiem strīdēties, jo tas ir bezjēdzīgi. Ja reiz viņi uzbruka kaķim, tad var uzklupt arī cilvēkam. Es piezvanītu policijai, simtprocentīgi.”

Dzīvnieku psihologs un uzvedības eksperts Alberts Čipuštanovs uzreiz pēc aculiecinieka video noskatīšanās saredz galveno problēmu, kāpēc pastaiga ar kaķi eskalējas vardarbībā. “Nekādā gadījumā nedrīkst vienkārši kaut kur steigties, kā tas redzams video. Viņa iet, bet kaķis pretojas. Tā ir pilnīgi bezizeja, nevar tā uzvesties.”

Eksperts iesaka ļaundarei palasīt literatūru par kaķiem un to uzvedību. “Acīmredzot kaķis viņai ir kā mantiņa, kurai jādarbojas, kā viņa grib. Bet kaķis ir dzīva būtne, kaķim ir savi uzvedības paradumi, un, izejot no tā, viņš arī dzīvo, kas pilnīgi nesakrīt ar sievietes uzskatiem par kaķiem.”

Ja aculiecinieks uzreiz ziņotu policijai, mājdzīvnieka agresīvajai saimniecei būtu lielas nepatikšanas. “Visticamāk, tā būs administratīvā lietvedība par dzīvnieku labturības pārkāpumu. Un tādā gadījumā augstākais soda mērs ir 350 eiro, taču ir jāņem vērā, ka viss ir atkarīgs no situācijas,” stāsta Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis.

Savukārt, ja šo darbību rezultātā dzīvnieks tiktu nopietni sakropļots vai pat nosists, tad iestātos jau kriminālatbildība.

Policija aicina jebkurā šādā situācijā nekavējoties zvanīt uz tālruņa numuru 110 vai arī izmantot iespēju likumpārkāpuma fotogrāfiju vai video ievietot policijas mobilajā aplikācijā.