Pastrādātās zvērības briežu dārzā Kurzemē liek notrīsēt pat pieredzējušiem medniekiem

Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

63 komentāri

Neviens pat nevar iedomāties, kas notiek gravā, kurā cilvēki ikdienā neiet – aptuveni desmit miruši, upītē iekrituši, saplosīti dambriežu ķermeņi vienā aplokā un pāris dzīvnieku skeleti, savainoti briedēni – otrā. Tas ir skats, kurš paveras “Bez Tabu” Kuldīgas novada Snēpeles pagastā, kur ierīkoti briežu dārzi.

Nelaimes vietu “Bez Tabu” atrāda vietējie iedzīvotāji, jo nezinātājs to neatrastu. Plašajos aplokos ir grava ar upīti, kurā redzami vairāki miruši dzīvnieki. Krastos mētājās apgrauzti, asiņaini ķermeņu pārpalikumi. Vienuviet saskaitāmi desmit krituši dambrieži.

Foto: Alberts Dinters, Bez Tabu

”Tā nav pirmā reize, kad kaut kas tāds te notiek. Blakus aplokā viens dzīvnieks ir pusdzīvs. Izskatījās, ka viņam pārlauztas kājas. Turpat mētājas apgrauztas ribas.”

Kad sāk krēslot, baisā atraduma vietā ierodas briežu dārza darbinieki, un pēc sarunas noprotams, ka viņi atbraukuši pakaļ pusdzīvajam dzīvniekam. Par beigtajiem lopiem viņi sakās neko nezinām.

“Bez Tabu” sazinājās ar briežu dārza īpašnieku Gunāru Slavinski. Uz jautājumu, vai tas nav darbinieku pienākums uzraudzīt, kas notiek aplokos, viņš atcērt, ka divas dienas iepriekš tie apsekoti, nekas tamlīdzīgs nav redzēts.

Gunārs Slavinskis
briežu dārza īpašnieks

Kāpēc jūs taisāt sensāciju, nevis ziņojāt milicijai, policijai! Jūs esat tikpat bezatbildīgi kā tie cilvēki, kuri ziņoja jums!

Tieši “Bez Tabu” ir tie, kuri par notikušo informēja atbildīgo valsts iestādi – Pārtikas un veterināro dienestu (PVD), kas uzsāk pārbaudes.

PVD “Bez Tabu” noskaidroja, ka dzīvnieku krišana apstiprinājusies. Briežu dārza vetārsts beigtos lopus pārbaudījis, un pašreizējā versija ir tāda, ka dzīvnieki noplēsti.

Foto: Alberts Dinters, Bez Tabu

”Visticamāk, to izdarījuši klaiņojoši suņi, kas pa caurumiem sētā iekļuvuši dambriežu aplokā, savukārt pārējo jau paveikuši mazie meža dzīvnieki un putni,” skaidro PVD.

PVD šobrīd vāc informāciju, lai noskaidrotu lietas apstākļus un izlemtu, vai uzsākt lietvedību administratīvā pārkāpuma lietā. Visticamāk, to uzsāks, jo dārza īpašniekam ir jānodrošina, lai aplokos neiekļūtu plēsēji.