Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

1 komentārs

Ornitologs Agnis Bušs vairs nevar nosaukt precīzu skaitu, cik būrīšu savas dzīves laikā izgatavojis un uzstādījis, taču ir gatavs padalīties ar atziņām, kas radušās vairāku gadu garumā.

Lai būrītis ilgāk kalpotu, tā sienām jābūt 2 līdz 3 centimetrus biezām, tāpat tas palīdzēs arī siltumizolācijai. “Plānas sieniņas saulē uzkarsīs, turpretī lielākā aukstumā būs vēl aukstāk. Biezākas sienas palīdz termoregulācijai,” norāda Latvijas Ornitologu biedrības pārstāvis.

Būrīša izgatavošanai pietiek ar 1,5 metrus garu un 15 centimetrus platu dēli, tāpat nepieciešama 45 centimetrus gara līstīte.

Ornitologs norāda, ka nepieciešams ievērot vairākas lietas, lai putni būrītī gribētu dzīvot un tas būtu drošs. Piemēram, slieksnis ir jāpienaglo tieši zem skrejas, kas pamatīgi apgrūtinās plēsēju piekļuvi putnēniem.

Slieksnis kopā ar jumtiņu veido tuneli. Putns iekšā tiek viegli, bet kaķis vai cauna iekšā netiek. Ja pienaglosim par zemu, tad arī plēsējam būs vieglāk pieķerties un izķeksēt putnus.

Lai būrītis ilgāk kalpotu, to ieteicams veidot noņemamu. Pēc ligzdošanas būrīti varēs viegli noņemt un iztīrīt. Tāpat jāievēro, ka būrīša grīda jāpienaglo starp sienām, nevis no apakšas. Savukārt jumtam jāveido neliela pārkare būrīša aizmugurējai daļai. Tas palīdzēs samazināt ūdens sasūkšanos putnu mājiņas sienās, kā arī pagarinās būrīša kalpošanas laiku.

Būrīti vēlams novietot ar skatu uz dienvidiem, dienvidaustrumiem, austrumiem, taču tam nav tik izšķiroša nozīme. Piestiprināšanas augstums atkarīgs no vietas, kur putnu mājiņu vēlamies uzstādīt.

Foto

TOP komentāri

  • anna
    0 0 0

    anna

    Tik mīlīgi!
    Lūk, šādas ziņas/pamācības ir neizsakāmi brīnišķīgas!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl